Verslas

2020.09.30 18:34

PPO gali leisti ES įvesti 4 mlrd. JAV dolerių sankcijas JAV ginče dėl „Boeing“ ir „Airbus“

BNS2020.09.30 18:34

Pasaulio prekybos organizacija (PPO) ketina patvirtinti maždaug 4 mlrd. JAV dolerių dydžio Europos Sąjungos (ES) sankcijas prekių ir paslaugų importui iš Jungtinių Valstijų užsitęsusiame ginče dėl „Airbus“ ir „Boeing“, trečiadienį pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“.

PPO, ES ir „Airbus“ atsisakė pateikti komentarų naujienų agentūrai AFP, o „Boeing“ iš karto neatsakė į užklausą.

Artimas šaltinis, kuris pageidavo išlaikyti anonimiškumą, teigė, kad suma greičiausiai bus „šiek tiek mažesnė“, nei pranešė žiniasklaida.

Sprendimas turėtų būti paskelbtas spalio 13 dieną, pridūrė šaltinis.

Europos Komisijos atstovas spaudai pažymėjo naujienų agentūrai AFP apgailestaujantis, kad „buvo pažeistas proceso konfidencialumas“.

PPO sprendimas „dar nėra baigtas ir dar nėra viešas“, pridūrė atstovas spaudai.

ES ir JAV kaltina viena kitą neteisėtu valstybės pagalbos teikimu savo orlaivių gamintojoms.

Praėjusiais metais PPO leido Jungtinėms Valstijoms įvesti 7,5 mlrd. JAV dolerių sankcijas iš Europos importuojamoms prekėms ir paslaugoms.

Tai buvo rekordinė iki šiol PPO leista sankcijų suma, o ją lėmė ES pagalba „Airbus“, kuri pagal tarptautinės prekybos taisykles buvo laikoma neleistina.

Naujausias PPO sprendimas, jei jis bus paskelbtas spalio viduryje, bus priimtas likus kelioms savaitėms iki JAV prezidento rinkimų, kuriuose didelės dėmesys bus kreipiamas tarptautiniams prekybos santykiams.

PPO leidus JAV sankcijas, Vašingtonas nustatė 15 proc. muitus orlaiviams, importuojamiems iš ES, ir 25 proc. muitus tokiems produktams kaip vynas, sūris, kava ir alyvuogės, rodo JAV prekybos atstovo paskelbtas sąrašas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt