Verslas

2016.01.05 15:56

R. Stonys prašo panaikinti 9 mln. eurų vertės jo turto areštą

BNS2016.01.05 15:56

Dujų prekybos bendrovės „Dujotekana“ ir Kauno termofikacijos elektrinės (KTE) savininkas Rimandas Stonys prašo panaikinti gruodį teismo pritaikytą 9,026 mln. eurų vertės jo turto areštą. R. Stonio atstovas sako, kad 60 proc. paskolos jau grąžinta, o likusios dalies grąžinimas pratęstas. Tačiau smukusis įmonės akcininkas ir buvęs vadovas teigia neturintis informacijos, jog dalis paskolos būtų grąžinta.

Vilniaus apygardos teismas gavo R. Stonio prašymą panaikinti laikinąsias ieškinio apsaugos priemones ir dėl to ketina spręsti sausio 7 dieną.

„Buvo pateiktas prašymas panaikinti laikinąsias apsaugos priemones ir buvo nurodyta eilė aplinkybių, dabar visų jų tiksliai negaliu pasakyti. Tiesiog šalis (R. Stonys – BNS) motyvuoja, kad nėra išlikusi jų taikymo būtinybė“, – BNS sakė bylą nagrinėjanti teisėja Andrutė Kalinauskienė.

Apeliacinis teismas gruodžio pradžioje patenkino dviejų smulkiųjų „Dujotekanos“ akcininkų Piotro Vojeikos ir Vladimiro Orechovo, kuris yra buvęs įmonės vadovas, prašymus areštuoti 9,026 mln. eurų vertės R. Stonio turto.

„Įstatymas nedraudžia šaliai, pasikeitus tam tikroms aplinkybėms, reikšti naują prašymą, jeigu kažkokių aplinkybių kaita yra. Tuo remdamasis atsakovas (R. Stonys – BNS) ir paprašė“, – aiškino A. Kalinauskienė.

Pernai birželį ši teisėja atmetė prašymą areštuoti R. Stonio turtą.

V. Orechovui ir P. Vojeikai atstovaujančios advokatų kontoros „Motieka ir Audzevičius“ advokatas Tomas Petkevičius BNS teigė, kad teismui patenkinus naują R. Stonio prašymą, turto areštas būtų panaikintas.

„Vilniaus apygardos teismui atmetus R. Stonio prašymą, liks galioti Lietuvos apeliacinio teismo nutartis, o prašymą patenkinus, turto areštas gali būti panaikintas“, – BNS aiškino T. Petkevičius.

Jo advokatas Valdas Vyšniauskas BNS sakė. jog turto areštą prašoma panaikinti, nes dalis – apie 60 proc. 7,24 mln. eurų vertės paskolos grąžinta pernai gruodį, o likusios dalies grąžinimo terminas pratęstas iki šių metų gruodžio 1 dienos.

„Pagrindiniai argumentai yra tokie, kad didžioji dalis paskolos yra grąžinta, apie 60 proc. paskolos. Antras motyvas, kad likusios paskolos terminas yra atidėtas. Dėl tokių priežasčių šitos aplinkybės eliminuoja teismų sprendimų nevykdymo riziką ir, mūsų nuomone, nutartis dėl laikinųjų apsaugos priemonių yra nepagrįsta ir prašome ją panaikinti“, – BNS sakė V. Vyšniauskas.

V. Orechovas BNS sakė neturintis informacijos, kad R. Stonys grąžino paskolą „Dujotekanai“.

„Tos dalies niekas dar nemato, kaip ir kokiu būdu ji grąžinta – ar čia kažkokia užskaita, ar grynais pinigais. Jokie dokumentai nepristatyti. (...) Tas klausimas labai ginčytinas, nes, mano duomenimis, jis (R. Stonys – BNS) nelabai turi pinigų atiduoti, jis juos panaudojo kiek kitiems tikslams“, – BNS sakė V. Orechovas.

Su „Dujotekanos“ prezidentu Sauliumi Trečekausku BNS susisiekti nepavyko.

P. Vojeika ir V. Orechovas teisme bando išreikalauti iš R. Stonio 2012 metais „Dujotekanos“ jam suteiktą paskolą bei nuo to laiko susikaupusias palūkanas bei delspinigius. 2014 metų pabaigoje ši suma siekė 7,655 mln. eurų, nurodoma „Dujotekanos“ 2014 metų veiklos ataskaitoje.

7,24 mln. eurų paskola R. Stoniui suteikta 2012 metų gruodį. Netrukus po to – 2013 metų kovą JAV registruota R. Stonio bendrovė „Clement Power Venture“ iš Rusijos koncerno „Gazprom“ už daugiau nei 29 mln. eurų įsigijo KTE. Paskola turėjo būti grąžinta 2015 metų kovo pabaigoje.

Tikėtina, kad paskola turėjo būti skirta pasenusios ir ES aplinkosaugos standartų neatitinkančios termofikacijos elektrinės rekonstrukcijai. KTE lapkričio pabaigoje Kinijoje pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Beijing Energy Investment Holding“, pagal kurią kinų bendrovė ketina investuoti į technologijas, o KTE įgyvendintų kogeneracinės jėgainės statybos projektą.

Pernai gegužę „Dujotekanos“ akcininkai pakeitė įmonės valdybą ir jos pirmininką. Naujoji valdyba iš įmonės prezidento pareigų atleido V. Orechovą ir vietoj jo paskyrė žiniasklaidos su R. Stoniu siejamą buvusį Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoją Saulių Trečekauską.

R. Stonys valdo 72,7 proc. „Dujotekanos“ akcijų, P. Vojeika – 21,6 proc., V. Orechovas – 3,2 proc., dar 2,5 proc. priklauso Rimai Stonienei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt