Verslas

2016.01.04 23:40

Areštuota A. Trumpos turto už 11,5 mln. eurų

Edgaras Savickas, DELFI.lt2016.01.04 23:40

Panevėžio apygardos teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones areštavo pagrindinio „Rokiškio sūrio“ akcininko ir vadovo Antano Trumpos turto už 11,5 mln. eurų.

Vienas iš „Rokiškio sūrio“ vadovų Dalius Trumpa DELFI informavo, kad A. Trumpa šią nutartį skundžia Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pasak A. Trumpos, „East Capital“ ieškiniu siekiama vienintelio dalyko – priversti „Rokiškio sūrį“ brangiau supirkti švedų valdomą 4,96 proc. akcijų paketą.

„Turime ilgametę darbo su tarptautiniais investuotojais patirtį, įskaitant bendradarbiavimą su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku. Niekada nebuvome sulaukę jokių pretenzijų. Esame šokiruoti, pirmą kartą susidūrę su tokiu nesąžiningu elgesiu“, – DELFI sakė A. Trumpa, kuris tiesiogiai ir netiesiogiai valdo beveik 74 proc. „Rokiškio sūrio“ akcijų.

Anot jo, praėjusių metų balandį „East Capital“ oficialiai patvirtino savo siekį parduoti savo turimas „Rokiškio sūrio“ akcijas už 3,475 euro už vieną akciją kainą. „East Capital“ tada nurodė, kad jei bus susitarta dėl akcijų kainos, švedai nekels klausimų nei dėl „Rokiškio sūrio“ investavimo strategijos, nei dėl paskolų susijusioms bendrovėms.

„Lietuvių kalboje tai galima vadinti šantažu, – sakė A. Trumpa. – Mes nesiruošiame tam pasiduoti, galvodami pirmiausiai apie visų akcininkų interesus, apie visos bendrovės ir jos darbuotojų perspektyvas“.

Derybos dėl galimos akcijų kainos užsitęsė iki praėjusių metų vasaros, tačiau galutinė švedų norima kaina – beveik 2,5 euro už vieną akciją vis tiek beveik dvigubai viršijo rinkos kainą.

Praėjusių metų gruodžio 10–23 dienomis „Rokiškio sūris“ per „Nasdaq“ Vilniaus biržą įsigijo daugiau kaip 1,6 mln. savų akcijų. Vienos 0,29 euro nominalios vertės akcijos supirkimo kaina siekė 1,43 euro.

Bendrovė, remdamasi visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimu, ketino supirkti daugiau – iki beveik 2,8 mln. akcijų ir tam buvo suformavusi beveik 11,7 mln. eurų rezervą.

Šio supirkimo metu už akcijas pasiūlytą kainą kaip priimtiną įvertino ir savo akcijas pardavė 4,5 proc. akcijų turėjusių asmenų.

„East Capital“ šia galimybe parduoti savo akcijas nepasinaudojo ir paskutinę akcijų supirkimo dieną teismui pateikė ieškinį A. Trumpai.

Praėjusių metų gruodžio 29 dieną Panevėžio apygardos teismas priėmė „East Capital“ ieškinį A. Trumpai dėl beveik 11,5 mln. eurų žalos atlyginimo ir patenkino švedų prašymą areštuoti šiai sumai „Rokiškio sūrio“ vadovo valdomą turtą.

„East Capital“ nurodo, kad „Rokiškio sūris“ neteisėtai suteikė finansinę paramą kitai A. Trumpos valdomai bendrovei „Pieno pramonės investicijų valdymas“, siekiant įsigyti „Rokiškio sūrio“ akcijų.

A. Trumpa tai neigia ir tvirtina, kad „Pieno pramonės investicijų valdymas“ dar 2004–2006 metais įsigijo „Rokiškio sūrio“ akcijų už lėšas, pasiskolintas iš bankų bei savo akcininkų. Ir tik vėliau „Rokiškio sūris“ refinansavo dalį šių paskolų, taikydamas rinką atitinkančias palūkanas. Visos paskolintos lėšos jau grąžintos bendrovei.

Pasak A. Trumpos, visa būtina informacija apie paskolas buvo teikiama kasmetinėse bendrovės ataskaitose, kurias tvirtindavo akcininkai, įskaitant ir „East Capital“. Atitinkamų paskolų suteikimo laikotarpiu švedai net didino savo valdomų „Rokiškio sūrio“ akcijų kiekį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.