Verslas

2020.09.27 23:01

Švenčių organizatoriai veržiasi diržus: negaus apie 50 proc. pajamų

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.27 23:01

Koronavirusas keičia švenčių organizatorių planus bei biudžetus. Įprastai itin daug užsakymų turėję didžiosioms metų šventėms, šiemet jų nesulaukia. Švenčių organizatoriai neslepia – teks susiveržti diržus, nes negaus apie 50 procentų planuotų metinių pajamų.

Tokiu metu pernai panevėžiečiui didžėjui Tadui Smetoniui skambučiai netilo dėl užsakymų didžiosioms metų šventėms. Dabar, tokių nebesulaukiama, o klientai skambina atšaukti arba perkelti šventes į kitus metus. Tadas Smetonis sako, kad žmonės baiminasi dėl koronaviruso situacijos, kiti – bijo prarasti pinigus.

Žinios. Pandemija keičia švenčių organizatorių planus bei biudžetus: planuojama paskutinę minutę

„Šiais metais žmonės taip neplanuoja Kalėdinio laikotarpio. Neturiu beveik nė vieno užsakymo, kada lygiai prieš metus turėjau visą Kalėdinį laikotarpį, visus penktadienius, visus šeštadienius ir sausio mėnesiui labai daug užsakymų buvo. Dabar tik viena kita užklausa yra, ir tai žmonės nepasiryžę pasirašyti sutartis, klausinėja, ką darysim dėl avanso, ką darysim dėl visų sutarties punktų“, – sako vyras.

Užsakymų didžiosioms metų šventėms nesulaukia ir restoranai. Pastebima, kad žmonės šventes renkasi švęsti gerokai iš anksto arba užsisako paskutinę minutę.

„Dabar žmogus sugalvoja prieš dvi dienas, kad nori daryti šventę. Ateina į restoraną ir dažniausiai susitaria, gauna vietą ir aptarnavimą. Anksčiau tai būdavo tikrai neįmanoma“, – pasakoja restorano vadovė Miglė Gruzdenė.

Švenčių organizatoriai neslepia, esant tokiai situacijai iš pramogų verslo pragyventi nebeįmanoma.

„Jeigu anksčiau tai būdavo pagrindinis darbas, iš kurio buvo galima išmaitinti save, savo šeimą, ir pragyventi, tai dabar to tikrai nėra. Pavyzdžiui, mano juridinis statusas yra VŠĮ, tai jokių subsidijų negauname. Todėl susiradau buvau priverstas susirasti papildomą darbą“, – sako didžėjus T. Smetonis.

Tuo metu restorano vadovė M. Gruzdenė pažymi, kad džiugina tai, jei pavyksta pasiekti 50 proc. praėjusių metų apyvartos.

„Pabendraujame su kolegomis iš kitų miestų, tai situacija tokia, kad jie džiaugiasi, jeigu pavyksta pasiekti ir 50 proc. apyvartą“, – sako moteris.

Savo planus keičia ir ketinantys susituokti. Panevėžyje net 50 porų vestuvių datą perkėlė į kitus metus.

„Tie žmonės, kurie planavo didelį pokylį, tai jie atidėjo šventę arba išvis susistabdė“, – pastebi Panevėžio civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė.

Asmeninėms šventėms nėra taikomi tokie apribojimai kaip viešiems renginiams, tačiau siūloma atsakingai atsižvelgti į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas.