Verslas

2016.01.01 10:26

Pradeda veikti Energijos skirstymo operatorius

BNS2016.01.01 10:26

Nuo sausio 1 dienos pradeda veikti elektros ir dujų skirstymo įmones „Lesto“ ir „Lietuvos dujos“ sujungusi bendrovė Energijos skirstymo operatorius (ESO). Tačiau planai sujungti kitas „Lietuvos energijos“ valdomas įmones - dujų prekybos bendroves „Lietuvos dujų tiekimas“ ir „Litgas“ - kol kas liko neįgyvendinti.

Naujajai bendrovei ESO vadovauja ligšiolinis „Lietuvos dujų“ vadovas Liudas Liutkevičius.

Apie ketinimus sujungti „Lesto“ ir „Lietuvos dujas“ pranešta 2015 metų kovo pradžioje, o įmonių akcininkai sujungimui pritarė gruodį. Skelbta, kad taip bus sutaupyta beveik 3,6 mln. eurų, numatoma atleisti daugiau nei 70 darbuotojų.

Nuo sausio 12 dienos ESO akcijomis ketinama pradėti prekiauti „Nasdaq“ Vilniaus vertybinių popierių biržoje.

ESO įstatinis kapitalas bus 259,443 mln. eurų, už vieną „Lesto“ akciją įmonės akcininkai gaus maždaug 1,092 ESO akcijos, o už vieną „Lietuvos dujų“ akciją - 0,809 ESO akcijos.

ESO vadovu pradžioje buvo paskirtas „Lesto“ vadovas Aidas Ignatavičius, tačiau vėliau jis pranešė apie savo atsistatydinimą ir ketinimus dirbti „Vilniaus vandenų“ vadovu.

Nuo sausio taip pat planuota sujungti „Lietuvos dujų tiekimą“ ir „Litgas“, tačiau sujungimą nuspręsta atidėti iki 2016-ųjų vidurio, kol bus parengta ir suderinta SGD terminalą ir paskirtąjį tiekimą reguliuojanti teisinė ir reguliacinė bazė bei baigtos derybos dėl sutarties su Norvegijos „Statoil“ pakeitimų.

Sujungti įmones „Lietuvos energija“ nusprendė praėjusių metų gegužę. Tuomet teigta, kad sujungta bendrovė vadinsis „Lietuvos dujų tiekimas“, ji tieks dujas per suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą, plės prekybą regione, kartu su „Statoil“ tieks SGD kaip kurą laivams, o „Litgas“ prekės ženklas bus naudojamas bendrovės tarptautinėje veikloje.