Naujienų srautas

Verslas2015.12.31 15:14

J. Neverovičius: 2015-ieji – lemtingi Baltijos šalių energetinei nepriklausomybei

BNS 2015.12.31 15:14

Buvęs Lietuvos energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius teigia, kad 2015-ieji yra lemtingi metai Baltijos šalių energetinei nepriklausomybei. Jo teigimu, šalys jau nepriklauso vien nuo Rusijos „Gazprom“ dujų, o elektros šaltiniai bus diversifikuoti 2016 metais.

„Jau esame etape, kuomet su tvirtu įsitikinimu galime pasakyti, kad tampame mažiau jautrūs manipuliacijoms ir spaudimui iš Rusijos pusės. Bet kuriuo atveju, nei Lietuvos, nei Baltijos šalių tikslas nėra atsiskyrimas nuo Rusijos, nes tai yra arčiausias energijos šaltinis, kurį mes norime naudoti, nes jis yra efektyviausias. Priešingai, mes stengiamės diversifikuoti ir demonopolizuoti energetikos sektorių, kad jame būtų rinkos sąlygos, artimos esančioms Vakarų Europoje, ypač kalbant apie energijos kainas“, – Lenkijos portalui dw.com sakė J. Neverovičius.

Paklaustas, per kiek laiko Baltijos šalys pasieks visišką energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos, buvęs ministras konkrečiai nekomentavo.

„Manau, kad dujų sektoriuje jau esame tokiame etape. Elektros energetikoje jau turėsime jungtis su Lenkija ir Švedija, todėl jau nuo 2016 metų elektros sistema taip pat bus diversifikuota. Manau, kad 2015 metai yra lemtingi, o 2016 metais galėsime pasakyti, kad esame visateisiai bendros energijos rinkos nariai“, – sakė J. Neverovičius.

Šių metų sausį Klaipėdoje pradėjo veikti SGD terminalas, sukūręs alternatyvą „Gazprom“ vamzdynais tiekiamoms dujoms. Kitų metų sausį pradės veikti 500 megavatų (MW) galios „LitPol Link“ elektros jungtis su Lenkija, o pavasarį – 700 MW galios „NordBalt“ jungtis su Švedija. Per pastarąją tikimasi gauti apie 20 proc. pigesnės elektros, kuri atpigins energiją visiems Lietuvos vartotojams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi