Naujienų srautas

Verslas2015.12.31 08:58

Uždaroma Vilniaus trečioji termofikacinė elektrinė

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.12.31 08:58

Vidurnaktį nustos veikti Vilniaus trečioji termofikacinė elektrinė – didžiausia kogeneracinė elektrinė Lietuvoje, kartu gaminanti elektros energiją ir šilumą.

Ši jėgainė veikė nuo 1983 metų. Elektrinę valdanti įmonė „Vilniaus energija“ teigia, kad dėl jėgainės uždarymo šilumos tiekimas sostinės gyventojams nesutriks, o kaina neturėtų kilti.

Kaip teigia „Vilniaus energija“, jėgainę nuspręsta uždaryti dėl būsimų nuostolių, kadangi nuo sausio 1-osios tokio tipo elektrinės nebegaus finansinės paramos iš vyriausybės. Be to, energetikos ministerija yra paskelbusi, kad ši jėgainė nebėra būtina Vilniaus miestui apsirūpinti šiluma.

Teigiama, kad dėl elektrinės užgesimo vilniečiai šalčiau negyvens, nes šilumą kompensuos sparčiau dirbsianti Vilniaus antroji termofikacinė elektrinė, kuri kartu su nepriklausomais gamintojais ir bus pagrindinis šilumos tiekėjas Vilniuje kitais metais.

Paspaudus didesniam šalčiui, darbą pradės ir viena iš rajoninių katilinių. „Vilniaus energija“, teigia, kad šildymas greičiausiai nebrangs – kadangi Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija yra nustačiusi, jog pasikeitus šilumos gamybos šaltiniams, šilumos kaina neturi kisti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi