Naujienų srautas

Verslas2015.12.31 01:00

Kaimo turizmo sodybos perpildytos

Pageidaujantys Naujuosius metus sutikti be miestų šurmulio, prie ežerų, kaimo turizmo sodybas užsisakė prieš keletą mėnesių. Šiandien su draugais nutarus ištrūkti iš namų, tektų gerai paplušėti, ieškant laisvų vietų.

Pavyzdžiui, Lazdijų rajone kaimo turizmo sodybos perpildytos. Svečiai, už sales ir nakvynę pakloję nemažas sumas, tikisi ir žiemiškų pramogų.

Kaimo turizmo sodybų šeimininkams darbymetis, nes ketvirtadienį gamtos prieglobstyje senųjų metų palydėti sugužės šimtai svečių. Dauguma sodybų užsakytos iš anksto – dar vasarą, šiandien rasti laisvų vietų gali pavykti tik per laimingą atsitiktinumą.

Per didžiąsias žiemos šventes nuomos kainos išaugusios dvigubai. Metų sandūros naktį išsinuomoti atskirą namelį su pirtimi ir maudynėmis kubile dešimčiai žmonių kainuoja iki 350 eurų. Kita para atsieis pigiau. Išsinuomoti visą sodybą kainuoja krūvą pinigų – nuo 700 iki tūkstančio eurų.

 „Lietuviai mėgsta švęsti šventes gerai. Kurie atvažiuoja, tarkim, dviem dienom, tada jie nori pailsėti, atsigauti po šventimo. Kubilas žiemą yra atrakcija: lauke šalta, o kubile šilta, gali sėdėt visą dieną ir ilsėtis“, – sako kaimo turizmo sodybos savininkas Remigijus Liaukonis.

Dauguma kaimo turizmo sodybų tik nuomoja patalpas, maistu ir linksmybėmis tenka pasirūpinti svečiams. Bet, jeigu maisto gaminimas įskaičiuojamas į sodybos kainą, naujametė para žmogui kainuos apie 60 eurų be alkoholio.

„Vieniems reikia ramybės, kitiems – įvairiausių paslaugų, edukacijų, kitokių pramogų. Mes tai galime pasiūlyt“, – teigia Lazdijų meras Artūras Margelis.

Kiek laiko po Naujųjų sutiktuvių žmonės dar pasiliks sodyboje, labai priklauso nuo orų. Jeigu yra sniego ir gnaibo šaltukas, pageidaujama ne tik maudynių pirtelėje.

„Keletas sodybų turi žirgus pajodinėjimui, galima pasivažinėti žirgais su rogutėmis, sodybos nuomoja slides, kur galima čiuožinėti lygumomis ir kalnais. Prie kiekvienos sodybos yra ežeras“, – pasakoja laikinasis Lazdijų turizmo informacijos centro direktorius Žydrūnas Vasiliauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi