Verslas

2020.09.24 16:55

Pakaunėje Nemuno krantus jau jungia ir katamaranas „Zapyškis“

Birutė Mačienė, ELTA2020.09.24 16:55

Ketvirtadienį Kauno rajono savivaldybė pristatė 24 sėdimų vietų katamaraną „Zapyškis“, kurio paskirtis – rengti edukacines ir pažintines iškylas Nemune tarp Zapyškio, Kulautuvos ir Kačerginės, taip pat kelti per upę dviratininkus.

Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Emilė Kaminskaitė pažymėjo, kad iki šiol per Nemuną tarp Zapyškio ir Kulautuvos keleivius plukdęs 12-kos vietų laivelis „Vytis“ nebepajėgė susidoroti su vis didėjančiais dviratininkų srautais, be to, tam buvo nepritaikytas, todėl buvo nuspręsta skelbti viešąjį konkursą ir įsigyti patogesnį laivą.

Direktorė sakė, kad šią vasarą per Nemuną „Vytis“ plukdė 4 586 keleivius, iš jų net 3 273 buvo su dviračiais. Katamaranas pasirinktas dėl to, kad jo greitis nedidelis, bet tai - saugus ir patogus laivas, pritaikytas ne tik dviratininkams, bet ir riboto judumo žmonėm.Pasirinkimą nulėmė ir tai, kad katamarano maksimali grimzlė siekia tik 0,7 m, o tai labai svarbu laivybai dėl sausrų senkančiame Nemune.

Katamarano denis dengtas, todėl iškylautojams neteks bijoti lietaus. Įrengtos 24 sėdimos vietos, tačiau laive gali tilpti gerokai daugiau keleivių. Sanitarinė patalpa pritaikyta judumo problemų turintiems žmonėms. Sumontuota garso aparatūra palengvins gidų darbą.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad nutiesus dviračių taką iki Zapyškio, toks laivas tapo būtinybe.

„Karantino metu labai išaugo vidinis turizmas. Žmones traukia atnaujinta Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Pyplių piliakalnis, literatūrinė Kačerginė, Kulautuvos pušynai, dviračių ir pėsčiųjų trasos. Priimame daug kauniečių, vilniečių, čia atvyksta žmonės iš visos Lietuvos“, - sakė meras.

Dviračių takui nusidriekus iki Zapyškio, buvo galutinai suformuotas maždaug 40 km ilgio Mažasis pakaunės turizmo žiedas. Dabar per vieną dieną dviračiais galima minti iš Kauno senamiesčio iki Zapyškio, aplankant Kamšos botaninį-zoologinį draustinį, Obelynę, Pylius, Kačerginę. Persikėlus per Nemuną laivu, galima užsukti į Kulautuvą ir grįžti atgal dešiniajame Nemuno krante nutiestu dviračių taku.

Pasak pranešimo, didelio populiarumo šiemetinę vasarą sulaukė ir savaitgaliais iš Kauno iki Vilkijos plaukiojęs laivas „Vilkija“, kurio maršrutą taip pat remia Kauno rajono savivaldybė.

V. Makūnas tvirtino, kad Nemune laivų turėtų būti dar daugiau. Iki 2022 metų, kai Kaunas ir Kauno rajonas taps Europos kultūros sostine, ties Zapyškiu turėtų atsirasti plaukiojantis sodas-parodų salė. Tam planuojama pritaikyti nenaudojamą žemkasę. Apie turistinius laivus Nemune galvoja ir privatūs investuotojai.

Vyriausybė Kulautuvai, Kačerginei ir daliai Zapyškio kurortinės teritorijos statusą suteikė 2017 metais, primena ELTA.