Verslas

2020.09.24 16:14

Po prevencinio „Maximos“ darbuotojų Ariogaloje tyrimo – naujas COVID-19 atvejis

LRT.lt2020.09.24 16:14

Prekybos tinklas „Maxima“, suderinęs veiksmus su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC), prevenciškai dėl COVID-19 ištyrė darbuotojus Ariogaloje, kur praėjusią savaitę vienai „Maximos“ parduotuvės darbuotojai buvo nustatytas koronavirusas. Iš 27 darbuotojų, kuriems buvo atliktas COVID-19 testas, nustatytas 1 naujas besimptomis koronaviruso atvejis, rašoma „Maximos“ pranešime.

Su susirgusia, dabar saviizoliacijoje esančia, darbuotoja palaikomas nuolatinis ryšys. Ariogaloje esančios „Maxima“ parduotuvės vidaus patalpos yra pilnai dezinfekuotos.

„Nors praėjusią savaitę COVID-19 susirgusios darbuotojos artimų kontaktų su kitais kolegomis, dirbančiais toje pačioje „Maximos“ parduotuvėje, ir nebuvo nustatyta, tačiau pasikonsultavę su NVSC ėmėmės papildomų apsaugos priemonių darbuotojų saugumui užtikrinti ir iniciavome prevencinį šios parduotuvės darbuotojų tyrimą dėl COVID-19. Iš 27 tirtų darbuotojų šiandien buvo diagnozuotas 1 besimptomis susirgimas. Darbuotoja, kuriai yra nustatytas COVID-19, yra saviizoliacijoje, o Ariogaloje veikiančioje „Maxima X“ parduotuvėje atliktas papildomas patalpų valdymas ir dezinfekcija, taip pat dezinfekuojamos ir parduotuvės prieigos“, – teigia „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Abi darbuotojos, kurioms yra nustatytas COVID-19, kontakto neturėjo, nes dirbo skirtingose pamainose.

„Konsultuojamės su NVSC specialistais, kurie atlieka epidemiologinį tyrimą, ir esant poreikiui imsimės visų rekomenduojamų veiksmų“, – pabrėžė E. Dapkienė.

Ariogaloje dirbantys „Maximos“ darbuotojai prevenciškai buvo tirti trečiadienį, rugsėjo 23 dieną. Tyrimus apmokėjo pati bendrovė.

Parduotuvės patalpos, kuriose dirbo COVID-19 užsikrėtusi darbuotoja, yra išvalytos ir dezinfekuotos. Taip pat reguliariai yra dezinfekuojami vežimėliai, krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai.

„Darbuotojai yra supažindinti su papildomomis rekomendacijos vengti tiesioginių tarpusavio kontaktų ir laikytis saugaus atstumo. Darbo metu dėvimos apsauginės kaukės bei guminės pirštinės, kurios reguliariai yra keičiamos“, – pažymi E. Dapkienė.

Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose.

Pasak E. Dapkienės, šalyje daugėjant COVID-19 susirgimo atvejų, koronavirusas gali paliesti kiekvieną, todėl svarbu, kad būtų laikomasi saugumo reikalavimų. Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios COVID-19 susirgimai yra diagnozuoti 18 „Maximos“ darbuotojų, iš kurių 16 darbuotojų yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 629 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai. Šiuo metu 11 darbuotojų testo atsakymo dar laukiama, 5 iš jų yra užsiregistravę profilaktikos tikslais, kuomet Lietuvos savivaldybės organizuoja profilaktinius tyrimus.