Verslas

2020.09.24 10:38

Gera žinia nukentėjusiesiems nuo COVID-19: mokesčius galima atidėti iki gruodžio 31 d.

LRT.lt2020.09.24 10:38

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad LR Vyriausybės sprendimu pakeistas mokestinės pagalbos priemonių taikymo terminas mokesčių mokėtojams, nukentėjusiems nuo COVID-19.

Neigiamą COVID-19 poveikį patyrusios įmonės ir gyventojai mokesčius galės atidėti iki š. m. gruodžio 31 d. Per du mėnesius po šio termino jie galės kreiptis į mokesčių administratorių ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų.

„Sprendimas priimtas VMI atlikus išsamią analizę ir įvertinus įmonių, kurios naudojasi VMI mokestinės pagalbos priemonėmis, veiklos rezultatus bei atsigavimo tendencijas ir siekiant užtikrinti valstybės pajamų tvarumą“, – sako VMI vadovė Edita Janušienė. Ji pažymi, jog pastaruoju metu įtrauktų į sąrašus įmonių sumokėtų mokesčių suma ženkliai padidėjo ir rugpjūčio mėnesį jau pasiekė 92,6 proc. pernai tuo pačiu metu sumokėtų mokesčių.

Teigiamai nuteikia ir į nukentėjusiųjų nuo COVID-19 sąrašus nepretendavusių įmonių sumokėtų mokesčių dalis. Lyginant su atitinkamu praėjusių metų mėnesiu, š. m. liepos mėn. surinkta 13,1 proc., o rugpjūčio mėn. – net 17,9 proc. daugiau mokesčių nei tuo pat laikotarpiu pernai.

VMI primena, kad į nukentėjusiųjų nuo COVID-19 sąrašus šiuo metu įtraukta 62,1 tūkst. įmonių, iš kurių VMI teikiamomis mokestinėmis pagalbos priemonėmis naudojasi maždaug kas trečia įmonė (apie 23 tūkst. mokesčių mokėtojų). Nepaisant to, kad COVID-19 neigiamas pasekmes patyrę verslininkai atidėjo apie 697,3 mln. mln. eurų mokėtinų mokesčių, sąrašuose esančių verslininkų sumokamų mokesčių rodikliai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, gerėja, o skola pastaraisiais mėnesiais auga gerokai lėčiau.

Pusės mokesčių mokėtojų, kuriems taikomi mokesčių atidėjimai, skola nesiekia 1 tūkst. eurų. Tik 1 proc. įmonių turi skolą, kuri viršija 0,5 mln. eurų, tai sudaro 54 proc. visų atidėtų mokesčių sumos.

Pažymima, kad 115 įmonių pačios kreipėsi į VMI su prašymu išbraukti jas iš nukentėjusiųjų nuo COVID-19 sąrašo ir mokesčius moka įprasta tvarka, o 963 verslininkai jau sudarė mokestinės paskolos sutartis su VMI ir 46,3 mln. eurų mokesčių sumokės dalimis be jokių palūkanų.

Nuo kovo 16 d. jau yra sudaryta apie 4 tūkst. mokestinės paskolos sutarčių dėl 62,4 mln. eurų sumos.

Primenama, kad konsultacijas telefonu šiemet teikia mokesčių specialistai visoje šalyje. Jei kiltų klausimų, pasikonsultuoti verslininkai galės ne tik paskambinę bendruoju Mokesčių informacijos telefonu 1882, bet ir kitais papildomais telefonų numeriais, jie skelbiami VMI interneto svetainėje.