Verslas

2015.12.30 13:41

A. Butkevičius: naujos jungtys gali pakoreguoti elektros kainas

BNS 2015.12.30 13:41

Kainų komisijai trečiadienį paskelbus, kad elektros kaina nuo kitų metų mažės tik 1,5 proc., o ne 3 ar net 7 proc., kaip skelbta anksčiau, premjeras tikisi, kad kainos buitiniams vartotojams bus pakoreguotos 2016 metų viduryje, kai pasijus naujų jungčių su Lenkija ir Švedija nauda,  

„Elektros kainų mažėjimas nuo kitų metų galėjo būti didesnis, tačiau Kainų komisija neįvertino elektros jungčių įtakos. Iš tiesų, gal ir gerai, kad komisija nespėlioja. Manau, kad pirmoje metų pusėje efektas pasimatys ir Kainų komisija peržiūrės elektros kainas“, – BNS per savo atstovę perdavė Algirdas Butkevičius.

Jis ir energetikos ministras Rokas Masiulis anksčiau žadėjo, jog elektra gyventojams atpigs iki 7 procentų.

Kainų komisija trečiadienį paskelbė, kad elektros kaina daugeliui gyventojų nuo sausio mažės 1,5 proc. arba apie 0,2 cento. Elektrines virykles turintiems vartotojams kaina mažės 1 procentu.

Elektros tilto su Lenkija „LitPol Link“ ir su Švedija „NordBalt“ jungčių statybos darbai jau baigti, vyksta jų bandymai – „LitPol Link“ bandymus planuojama baigti iki gruodžio pabaigos, o laikinai dėl gaisro nutrūkę „NordBalt“ bandymai bus atnaujinti sausį – gali būti, kad jie bus baigti vėliau nei iki kovo pabaigos.

„Lietuvos energijos“ vadovo Daliaus Misiūno prognozėmis, dėl elektros jungčių didmeninė elektros kaina 2016 metais gali sumažėti apie 20 procentų.