Verslas

2015.12.30 11:51

Kremlius kviečia A. Kudriną gelbėti Rusijos ekonomikos

15min.lt2015.12.30 11:51

Rusijos žiniasklaida skelbia, kad buvęs Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas buvo susitikęs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir aptarė galimybę prisijungti prie vyriausybės darbo. 

Pranešama, kad V.Putino artimų draugų ratui priklausantis A.Kudrinas susitiko ir su premjeru Dmitrijumi Medvedevu, tačiau apie jokius konkrečius sutarimus vis dar neskelbiama.

A.Kudrinas pastaruoju metu garsėjo kritika dabartinės vyriausybės ekonominei politikai ir ragino lanksčiau reaguoti į Vakarų Rusijai taikomas sankcijas. Šaltiniai Kremliuje skelbia, kad 2011 metais finansų ministro postą palikęs A.Kudrinas į jį gali grįžti jau kitų metų pradžioje.

Buvęs finansų ministras ministras buvo laikomas liberalios politikos šalininku ir gerbiamas už fiskalinės drausmės palaikymą bei rinkos reformas.

„Buvau susitikęs su premjeru Dmitrijumi Medvedevu. Aptarėme ekonominius klausimus. Jokio kvietimo prisijungti prie vyriausybės darbo negavau“, – lakoniškai teigė pats A.Kudrinas.

Manoma, kad A.Kudrino sugrąžinimui į Kremliaus elitą priešinasi keli įtakingi asmenys V.Putino aplinkoje. Buvęs finansų ministras galėtų tapti ne pačios vyriausybės nariu, bet prezidento administracijos patarėju ekonominiais klausimais.