Verslas

2015.12.30 07:19

Šventiniai pardavimai turguje – prastesni nei pernai

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.12.30 07:19

Prekybininkai vėl pasiruošę pirkimo bumui ir laukia pirkėjų. Šie kol kas neskuba išlaidauti arba dairosi pigesnių prekių. Turgaus prekiautojai sako, kad šiemet šventinis pardavimas – prastesnis nei pernai, be kita ko, ir dėl pralaimimos konkurencijos su prekybos centrais.

Klaipėdos naujajame turguje vitrinos lūžta nuo prekių gausos. Šviežia mėsa, mėsos gaminiai, šviežios ir raugintos daržovės, vaisiai ir kiti gardumynai. Gausių pirkėjų laukiantys prekybininkai pastebi, kad prieš Kalėdas žmonės apsiperka gerokai iš anksto, o Naujųjų sutikimui – likus vos porai dienų iki švenčių.

„Prieš Kalėdas geriau būna, dirbom rimtai. Antradienis buvo labai daug žmonių buvo, o dabar dar tik laukiam“, – pasakoja prekybininkė Regina.

Rūkytos mėsos gaminiais prekiaujanti moteris sako, kad švenčių stalui žmonės renkasi geresnius, įdomesnius, dar neragautus produktus ir pinigų jiems negaili. Kai kurie prekybininkai sako, kad pardavimai per šventes išauga tris ir daugiau kartų.

„Kalėdom perka žąsis, kalakutus, antis, o dabar – tik viščiukai, kas belikę“, – teigia ūkininkas Tomas.

„Labai įdomiai: prieš Kalėdas gali būti virti burokėliai, agurkai, kopūstai, o prieš Naujus metus labiau perka agurkus ir krienus. Turbūt todėl, kad tai labiau tinka naujametiniam stalui“, – svarstė ūkininkė Alanta.

Prekiaujantys šviežia mėsa sako, kad nors prieš didžiąsias metų šventes ir parduodantys daugiau, vis dėlto šiemet pardavimai – prastesni nei pernai.

„Šiemet sumenkę yra, kiek kartų – nepasakysiu, bet čia turbūt dėl prekybos centrų akcijų. Viskas, mūsų nepaleidžia tokios kainos pasakojo prekybininkas Tomas.

„Žmonės taupo tuos pinigėlius, žiūri kaip gyventi reikės po Naujųjų metų. Vis tiek gyvenimas vyksta toliau ir šventiniam stalui kiek reikia, nusiperka ir tiek. Nėra taip, kad maišais dideliais neštų, po truputį visko“, – aiškina vaisiais prekiaujanti verslininkė Regina.

Vaisių asortimentas Kalėdoms ir Naujųjų sutikimui – beveik toks pat: mandarinai, vynuogės, ananasai. Vaisių pardavėjai sako šiemet tikisi parduoti daugiau bananų, mat ateinantys metai – beždžionės.

Naujųjų stalui didesnių pardavimų tikisi ir pyragų bei kitų gardumynų pardavėjai, tačiau gyventojai sako, kad išaugusios kainos verčia taupyti. Dauguma šeimininkių sako pačios išsikepsiančios skanėstų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt