Verslas

2020.09.22 13:51

Vilniaus centre į Nerį išsiliejo fekalijos, įvykio vietoje dirba tarnybos

atnaujinta 14.11
Jonas Deveikis, LRT.lt2020.09.22 13:51

Vilniuje apie 13 val. užfiksuota, kaip į Nerį ties Žvėryno tiltu galimai teka fekalijos. „Vilniaus vandenų“ atstovai patvirtino, kad į Nerį dėl remonto darbų vienoje iš įmonės siurblinių išsiliejo tik iš dalies išvalytos nuotekos.

Asociacija „Lašišos dienoraštis“ „Facebook“ grupėje pasidalijo vaizdo medžiaga, kaip į Nerį ties Žvėryno tiltu galimai teka fekalijos.

„Ir vėl ekologinė nelaimė Neryje‼️ Šiuo metu Neries upėje, Vilniuje, teka fekalijos“, – rašoma „Facebook“ įraše.

LRT.lt susisiekė su „Vilniaus vandenų“ atstove Renata Saulyte-Smalske, ji teigė, kad įvykio vietoje jau dirba „Vilniaus vandenų“ darbuotojai.

„Pirminiais duomenimis, taršos šaltinis buvo ne iki galo išvalytos „Vilniaus vandenų“ nuotekos. Priežastis tiksliname, tačiau vienoje iš netoliese esančių bendrovės siurblinių buvo vykdomi planiniai nuotekų rezervuaro valymo darbai. Vykdant tuos darbus galbūt ne iki galo išvalytų nuotekų dalis galėjo patekti į Nerį. (...) Nuotekų koncentracija tikrai nebuvo didelė“, – LRT.lt teigė „Vilniaus vandenų“ atstovė.

R. Saulytė-Smalskė pažymėjo, kad nuotekų patekimas į Nerį yra sustabdytas. Kiek teršalų pateko į upę – šiuo metu nėra žinoma.

„Tarša buvo operatyviai sustabdyta ir nuotekos nebeteka. Nebėra net požymių, kad nuotekos ten buvo, nes jos buvo praskiestos“, – pridūrė ji.

Įvykio vietoje dirbusi aplinkos apsaugos specialistė Ieva Virbalytė teigė, kad atlikus pirminę apžiūrą pastebėta, kad į Nerį pateko buitinių nuotekų, o tarša neturėtų būti didelė.

„Vizualiai tarša neatrodė didelė. (...) Iš vamzdžio buvo paimti mėginiai. Toliau atliksime tyrimą, kreipsimės į „Vilniaus vandenis“ duomenų, kiek nuotekų pateko. Tada bus sprendžiamas klausimas dėl žalos atlyginimo ir administracinio poveikio priemonių taikymo“, – LRT.lt teigė aplinkosaugininkė.