Verslas

2020.09.22 11:10

Dalis sporto klubų stiprina saugumo priemones: asmeniniai treneriai su kaukėmis, darbo pradžioje – temperatūros matavimas

atnaujinta 16.42
LRT.lt2020.09.22 11:10

„Impuls“ bei „Lemon“ sveikatingumo klubai, siekdami užtikrinti dar didesnį saugumą lankytojams bei darbuotojams, praneša, kad nuo šiol visi asmeniniai treneriai viso buvimo sporto klube laiku turės dėvėti veido kaukes, o grupinių užsiėmimų treneriai būti su kaukėmis iki pat treniruotės vedimo ir po jos. Taip pat treneriai kiekvienos darbo dienos pradžioje matuosis temperatūrą, kaip iki šiol jau darė registratūros darbuotojai. Klubuose ir toliau yra užtikrinami aukšti higienos reikalavimai, reguliarus patalpų dezinfekavimas bei vėdinimas.

Matuos ir temperatūrą

Visuose „Impuls“ bei „Lemon“ sporto klubuose yra laikomasi nustatytų higienos reikalavimų. Siekiant užtikrinti saugias sąlygas sportuoti bei dirbti, patalpos ir įranga yra reguliariai dezinfekuojami. Papildomai, kas valandą registratūros darbuotojai dezinfekuoja praėjimo kontrolės įrangą bei kitus dažniausiai liečiamus paviršius (durų rankenas ir kt.). Klientams taip pat suteiktos priemonės rankų ir įrangos dezinfekavimui. Dalis treniruoklių nenaudojami užtikrinant saugius atstumus. Grupinių užsiėmimų salėse sužymėti saugūs atstumai, administracijose įrengtos apsauginės sienelės bei dėvimos kaukės.

Sporto klubai garantuoja geresnę oro kokybę treniruočių vietose. Anot „Impuls“ vadovo Vidmanto Šiugždinio, švaraus oro cirkuliacija užtikrinama padidintais vėdinimo pajėgumais, o saugų patekimą į patalpas užtikrina oro dezinfekcija, kuri eliminuoja iki 99,9 proc. virusų ir bakterijų.

„Prašome klientų, kad tiek prieš, tiek po inventoriaus naudojimo, jį dezinfekuotų, taip pat tiestų ant kilimėlių bei įrangos rankšluosčius ir, žinoma, nepamirštų saugaus tarpusavio atstumo. Juk kuo sąmoningesni visi būsime, tuo labiau užtikrinsime saugią aplinką ir galėsime be jokių apribojimų judėti bei stiprinti savo brangiausią turtą – sveikatą, o kartu, žinoma, gerinti emocinę bei fizinę savijautą,“ – komentuoja V. Šiugždinis.

Jis taip pat priduria, kad vaikams, apsilankantiems sporto klubuose, iškart po karantino buvo pradėta ir iki šiol privalomai matuojama temperatūra. „Kadangi vaikai paprastai linkę mažiau laikytis tarpusavio saugaus atstumo reikalavimų, tokiu būdu siekiame užtikrinti didesnį saugumą. Papildomai, planuojame didžiausią srautą turinčiuose sporto klubuose jau artimiausiu metu įrengti automatinius temperatūros nuskaitymo įrenginius, kurie leis per pusę sekundės nustatyti lankytojų temperatūrą“, – sako „Impuls“ vadovas.

Pašnekovas taip pat papildo, kad iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro gavę pranešimą, jog tam tikrame sporto klube lankėsi COVID-19 užsikrėtęs žmogus, jie yra pasiruošę nedelsiant reaguoti.

„Visų pirma, informuojame visus klientus, kurie galėjo turėti kontaktą su užsikrėtusiuoju, o atitinkamo sporto klubo patalpos pilnai dezinfekuojame specialiomis rūko dezinfekcinėmis sistemomis“, – pasakoja V. Šiugždinis.

Lankytojai po karantino sugrįžo

Įmonės duomenimis, nuo gegužės 18 dienos, kai po karantino sporto klubams leista atnaujinti veiklą, 9 „Lemon“ ir 10 „Impuls“ sporto klubų, esančiuose Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje, lankytojai apsilankė daugiau nei 716 tūkst. kartų.

„Nors lankomumas, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu, krito apie 18 procentų, matome, kad aktyvus judėjimas po truputį grįžta į kasdienę rutiną. Beje, įdomus faktas, kad būtent vyresni nei 55 metų lankytojai po karantino buvo aktyviausi, o vienas populiariausių mėnesių buvo liepa. Manau, tai įrodo, kad žmonės po karantino pradėjo tik dar labiau domėtis fiziniu aktyvumu, rūpintis savimi ir stiprinti imunitetą, o tai leidžia ir sumažinti galimą viruso riziką, – pastebi V. Šiugždinis. „Kol kas neturėjome nė vieno patvirtinto užsikrėtimo atvejo įvykusio mūsų klubuose ir dedame visas pastangas, kad sporto salėse būtų užtikrinamas maksimalus saugumas.“

„Impuls“ vadovas pastebi, kad mūsų šalies mastu tyrimų, kiek sporto klubai yra saugūs galimų COVID-19 užsikrėtimų atveju, nėra, bet JAV tokie tyrimai atlikti. Štai Tarptautinė sporto klubų asociacija (angl. IHRSA) ir MXM, technologijų ir žinių perdavimo įmonė, kuri specializuojasi stebėdama narius sveikatingumo industrijoje, nustatė, kad sporto salės yra saugios ir neprisideda prie COVID-19 plitimo. Išanalizavę bene 50 milijonų sporto klubų narių apsilankymų registracijos duomenis iš virš 2 870 sporto klubų, nustatė, kad per trijų mėnesių laikotarpį, teigiamas COVID-19 testas nustatytas tik 0,0023 proc. lankytojų. Tai yra virš 500 kartų mažiau nei dabartinis JAV nacionalinis vidurkis.

SAM primena kaip mažinti riziką sportuojantiems uždarose erdvėse

Padažnėjus užsikrėtimams koronaviruso (COVID-19) infekcija sporto klubuose, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rekomenduoja vyresnio amžiaus ir lėtinėmis ligomis sergantiems gyventojams įvertinti riziką ir spręsti, ar juose lankytis. Visiems lankytojams rekomenduojama išlaikyti mažiausiai dviejų metrų atstumą vieniems nuo kitų, o pasinaudojus sportiniu inventoriumi (treniruokliais, svarmenimis ir kt.) plauti arba dezinfekuoti rankas.

Sporto klubai taip pat raginami pasirūpinti dezinfekciniu skysčiu ir popieriniais rankšluosčiais, kad prieš sportuodami žmonės galėtų nusivalyti sportinį inventorių.

SAM primena, kad sportuojant ar užsiimant intensyvia fizine veikla susidaro palankesnės sąlygos virusams plisti, dėl intensyvesnio kvėpavimo virusai su kvėpavimo takų sekretų dalelėmis gali būti skleidžiami į aplinką intensyviau.

Todėl sporto ir fizinio aktyvumo veiklų organizatoriams rekomenduojama pirmenybę teikti fiziškai aktyvių veiklų organizavimui atvirose erdvėse.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenys rodo, kad vien per pastarąsias kelias dienas nuo penktadienio nustatyti 34 koronaviruso infekcijos atvejai, siejami su sportu ir šokiais.