Verslas

2015.12.28 08:51

„Danone“ uždaro gamyklas Rusijoje

DELFI.lt2015.12.28 08:51

Tarptautinė korporacija „Danone“, kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Paryžiuje, paskelbė apie dviejų gamyklų uždarymą Rusijoje. Bus atleista 300 darbuotojų Tomsko ir Čeboksarų pieno kombinatuose, skelbia vedomosti.ru.

Šią žinią maisto produktų gamintojo filialo Rusijoje spaudos tarnyba savo pranešime paskelbė gruodžio 24 dieną. Žiniasklaidoje pranešimas apie „kompanijos „Danone“ grupės Rusijoje“ reorganizavimą pasirodė penktadienio, gruodžio 25 dienos, vakare.

Pranešime spaudai teigiama, kad bus uždarytas Tomsko pieno kombinatas ir Čeboksarų miesto pieno gamykla. Kaip pažymi „Danone“, toks sprendimas priimtas „vykdant grupės pramonės pajėgumų optimizavimo procesą“.

„Vykdant reorganizaciją bus nutraukta Tomsko pieno kombinato veikla ir toliau konsoliduojami gamybiniai pajėgumai Kemerovo ir Krasnojarsko įmonėse, taip pat Čeboksarų miesto pieno gamyklos veikla, palaipsniui perkeliant produkcijos gamybą į įmones Samaroje, Saranske ir Kazanėje, – pažymima „Danone“ pranešime spaudai. – Optimizavimas palies 300 žmonių“.

Tomsko pieno kombinatas gamina tokių prekės ženklų kaip „Prostokvašino“, „Letnij den“, „Dlia vseij semji“ produktus, nurodo laikraštis „Izvestija“.

Sprendimą uždaryti būtent šias dvi gamybos įmones tarptautinė korporacija paaiškino „rimtu gamyklų technologiniu nusidėvėjimu, jų žemu rentabilumu ir pardavimų kritimu“. Tai „dabartinėmis ekonomikos sąlygomis nepateisina investicijų, reikalingų, kad šios įmonės atitiktų naujus kokybės ir ekologinio saugumo standartus“, nurodo „Danone“.

Pieno gamyklos Tomske ir Čeboksaruose bus uždarytos iki 2016 metų pirmojo ketvirčio pabaigos. Tarptautinė korporacija pažymi, kad „tai neturės įtakos pieno pirkimo ir gatavų produktų pristatymo apimtims tose srityse, kur yra gamyklos, ir šalia jų esančiuose regionuose“. Grupė pažymi, kad „žaliavos, kaip ir gamyba, bus perskirstytos į kitas kompanijos įmones Sibire ir Pavolgio regione“.

„Danone“ tvirtina, kad atleisti kombinatų darbuotojai „gaus būtiną dėmesį ir palaikymą“. Išmokos darbuotojams gerokai viršys dabartinius Rusijos darbo teisės reikalavimus, pažymi grupė. Tiesa, tikslūs duomenys apie išmokas nepateikiami.

Abi stabdomos įmonės yra kompanijos „Unimilk“ palikimas. „Danone“ ir „Unimilk“ susijungimas įvyko 2010 metais. Prancūzijos korporacija nurodo, kad po šio susijungimo kompanijų „Danone-Unimilk“ grupė tapo didžiausiu pieno produkcijos gamintoju Rusijoje.

„Danone“ buvo viena pirmųjų užsienio kompanijų, atėjusių į Rusijos rinką. Pirmoji prancūzų korporacijos parduotuvė Maskvoje atidaryta dar 1992 metais. Po trijų metų Rusijoje pradėjo dirbti pirmoji šios korporacijos gamykla. Šiuo metu „Danone“ kompanijų grupė Rusijoje“ turi mažiau nei dvidešimt gamyklų, rašo „Izvestija“. Po susijungimo su „Junimilk“ jų buvo apie tris dešimtis, skelbia pati korporacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.