Verslas

2020.09.21 14:42

Artėjant sprendimui dėl dalies masinių renginių draudimo, Veryga rekomenduoja jų neorganizuoti jau dabar

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2020.09.21 14:42

Reaguodamas į prastėjančią koronaviruso situaciją šalyje, operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad savivaldybės bus raginamos atsisakyti renginių, kuriuose neįmanoma užtikrinti saugumo ir dalyvių registracijos.

Šis klausimas buvo aptartas pirmadienį vykusio COVID-19 komiteto posėdžio metu, sako ministras.

„Buvo kalbama apie renginius, kur neįmanoma atlikti dalyvių registracijos, išlaikyti atstumus, užtikrinti asmens sveikatos apsaugos priemonių devėjimo, ar tai yra miestų šventės, renginiai, kaip, pavyzdžiui, savaitgalį šurmuliavo sostinėje ir kitose vietose, tarkime, įvairios mugės, kur pasižiūrėjus į fotografijas, atrodo, kad nebūtų buvę jokios infekcijos, kad jos nėra, nes užsimiršimas yra tikrai ypač aukšto lygio.

Nebūtinai tai bus valinis koks nors Vyriausybės sprendimas. Gali būti, kad tai bus aiški rekomendacija savivaldybėms, kurios būtent tokius renginius organizuoja ir jiems išduoda leidimus. Tikrai avansu galiu paraginti, kad ten, kur yra neįmanoma užtikrinti srautų valdymo, neįmanoma užtikrinti, kad žmonės nesibūriuotų, laikytųsi atstumo ir dėvėtų apsaugos priemones, tokių renginių pagal galimybes atsisakyti “, – komentuoja sveikatos apsaugos ministras.

Sveikatos apsaugos ministras savivaldybes ragina dar kartą peržvelgti SAM rekomendacijas dėl COVID-19 prevencijos ir jas taikyti.

„Yra patvirtinos rekmenduojamos COVID-19 prevencijos priemonės atskiruose sektoriuose, ar tai būtų darbo vietos, ar ugdymo, nes jos yra susietos su sergamumo rodikliais, todėl kviesčiau jas darkart susirasti ir pasižiūrėti savivaldybėms, kuriose iškyla didesni protrūkiai ir kurioms reikia imtis papildomų priemonių, o ne jas patiems sugalvoti“, – akcentuoja ministras.

Radviliškyje ir Raseiniuose, kur užsikrėtimo židiniai didžiausi, poreikio skelbti karantiną ar imtis kitų griežtų priemonių kol kas nėra, sako A. Veryga.

Atvejų skaičius sparčiai išaugo

Pirmadienį savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, pristatydamas COVID-19 komiteto posėdžio metu aptartus aspektus, S. Skvernelis ragino įmonių ir įstaigų vaidovus detaliai išanalizuoti Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas ir imti jas taikyti, ypač dėl nuotolinio ir pamaininio darbo.

Premjeras teigė, kad rimtesnių ribojimų šiai dienai taikoma nebus, tačiau pranešė, kad nuo spalio bus draudžiama rengti „miesto ir derliaus šventes“.

„Nuo spalio 1 dienos ketiname nebeleisti rengti tokių masinio susibūrimo renginių kaip miestų ar derliaus šventės, kur itin sunku užtikrinti ir kontroliuoti saugumo reikalavimų laikymąsi. Formaliai jų tarsi laikomasi, bet realiai – nė kiek“, – rašė premjeras.

LRT.lt primena, kad nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) šeštadienį pranešė apie rekordinį per praėjusią parą nustatytų naujų koronaviruso atvejų skaičių – 99. Iki šiol daugiausiai naujų atvejų per parą buvo fiksuota 90, balandžio mėnesį, sekmadienį pranešta apie 80 naujų ligos atvejų, pirmadienį – 70. Daugiausia jų siejami su židiniu Radviliškyje.