Naujienų srautas

Verslas2015.12.25 16:42

Programišiai įsilaužė į privačius Turkijos bankus

ELTA 2015.12.25 16:42

Prieš Turkijos bankus penktadienį buvo masiškai vykdomos programišių atakos, sutrikdžiusios finansų institucijų vidaus ryšio sistemų darbą, pinigines perlaidas, mokėjimo terminalų veiklą. Televizijos kanalas „Haber 3“ nurodo, kad įvykusią ataką pripažino šalies muitinės ir prekybos ministras Bulentas Tufekcis.

„Turkija bejėgė nestovės tokių atakų akivaizdoje. Vykdomi būtini tyrimai ir, manau, pradedamos taikyti atsakomosios priemonės“, – nurodė jis.

Apie pradėtas taikyti būtinąsias priemones kalbėjo ir šalies transporto, laivybos bei komunikacijų ministras Binalis Yildirimas. Anot jo, Turkija „turi infrastruktūrą ir nedelsiant darbą pradėjusius specialistus“.

Turimais duomenimis, programišiai puolė ne tik bankų serverius, bet ir vieną pagrindinių ryšio tiekėjų „Turk telekom“, kurios klientais laikomi daugelis finansinių šalies institucijų bei valstybinės organizacijos. Dėl atakos buvo trikdomas kai kurių bankomatų darbas, kurį laiką jais naudotis negalėjo bankų klientai.

Gruodžio 22 d. internete pasklido tarptautinės programišių grupės „Anonimous“ vaizdo įrašas – jame grasinama pradėti masines kibernetines atakas prieš Turkiją, o šalies valdžia kaltinama remianti „Islamo valstybę“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi