Verslas

2013.02.21 15:53

Apklausa: lietuviams atlyginimas svarbesnis nei darbovietės reputacija ir perspektyvos

LRT.lt2013.02.21 15:53

Renkantis darbovietę lietuviams labiausiai rūpi atlyginimas ir darbo sąlygos, mažiausiai – įmonės užimama pozicija rinkoje, socialinė atsakomybė ir reputacija. 

Renkantis darbovietę lietuviams labiausiai rūpi atlyginimas ir darbo sąlygos, mažiausiai – įmonės užimama pozicija rinkoje, socialinė atsakomybė ir reputacija.

Tokius rezultatus atskleidė portalo cvonline.lt apklausa.

Paklausti, kokie kriterijai yra svarbiausi renkantis darbą, dauguma respondentų nurodė patrauklų atlyginimą (79 proc.), geras darbo sąlygas (77 proc.) ir galimybę dirbti įdomų darbą (77 proc.). Karjeros galimybės buvo svarbios 72 proc. apklaustųjų.

Rečiausiai ieškantiems darbo rūpėjo įmonės visuomeninė veikla (10 proc.), užimama lyderės pozicija rinkoje (23 proc.) bei kompanijos novatoriškumas (28 proc.). Įvaizdį ir reputaciją paminėjo 36 proc. apklaustųjų.

„Kol kas į darbovietę vis dar žiūrima iš pakankamai siauros perspektyvos – kur kas svarbesnis yra finansinis atlygis ir konkrečios pareigos bei užduotys nei domėjimasis įmonės reputacija, plėtros perspektyvomis bei padėtimi verslo rinkoje“, – pranešime spaudai cituojama portalo cvonline.lt rinkodaros vadovė Rita Karavaitienė.

Pasak jos, iš praktikos matyti, jog dažniausiai geras darbo sąlygas, karjeros bei tobulėjimo galimybes siūlo įmonės, kurios siekia pirmauti rinkoje, savo veikloje diegia inovacijas bei aktyviai vykdo socialinės atsakomybės veiklas.

Sausio–vasario mėnesiais portalo atliktoje apklausoje dalyvavo 858 respondentai iš visos Lietuvos, iš kurių 51 proc. sudarė 26–35 metų amžiaus darbo ieškantys asmenys.