Verslas

2020.09.17 10:30

Į Europos siuntų ir mažų krovinių pristatymo rinką žengia naujas žaidėjas

LRT.lt2020.09.17 10:30

„ACE Logistics“ kartu su Vokietijos krovinių vežimo įmone „Dachser“ nuo liepos pradžios pradėjo teikti krovinių pristatymo privatiems asmenims paslaugas daugelyje Europos šalių.

Pasak „ACE Logistics“ direktoriaus Igno Puluikio, aceB2C (angl. business to consumer) paslauga verslo klientams teikiama dar tik du mėnesius, tačiau kroviniai privatiems asmenims jau sudaro apie penktadalį visų bendrovės gabenamų krovinių Europoje. Ši paslauga populiariausia Vakarų Europos šalyse – Vokietijoje, Prancūzijoje ir Olandijoje.

Remiantis šių metų Europos elektroninės prekybos ataskaitos duomenimis, prognozuojama, kad metų pabaigoje e. prekybos Europoje apyvarta pasieks 717 mlrd. eurų ir bus 12,7 proc. didesnė nei 2019-aisiais. Šį augimą paskatino ir COVID-19, tačiau neabejojama, kad tikrasis koronaviruso poveikis išryškės tik kitąmet.

Vakarų Europa vis dar yra labiausiai išsivysčiusi e. prekybos rinka Europoje, šis regionas sudaro 70 proc. visos e. prekybos Europoje apyvartos – rodo atskaita. Vakarų Europoje taip pat yra ir didžiausia pirkėjų internetu dalis – 83 proc.

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) vertinimu, vien Lietuvoje antrąjį šių metų ketvirtį dėl elektroninių apsipirkimų šalies viduje siunčiamų pašto siuntinių skaičius buvo net 66,6 proc. didesnis nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. I. Puluikis teigia, kad koronavirusas logistikos sektoriui, kaip ir visoms kitoms verslo sritimis, buvo rimtas iššūkis, tačiau kartu paskatino verslą ieškoti naujų galimybių.

„Krovinių skaičius ir gabenimo apimtys balandžio-gegužės mėnesiais krito apie 20 proc. Didesnio nuosmukio išvengėme dėl to, kad pusę mūsų apyvartos sudaro krovinių gabenimas kelių transportu, o šiai sričiai koronavirusas turėjo mažiausiai įtakos. Naują paslaugą kūrėme ne tik žvelgdami į ateitį, bet ir norėdami kompensuoti karantino metu patirtus nuostolius bei ieškodami būdų, kaip prisitaikyti prie naujos realybės – mūsų verslo klientai elgėsi taip pat“, – aiškina jis.

Anot I. Puluikio, žengimas į naują rinką jau pasiteisino, nes žvelgiant į birželio-rugpjūčio mėnesių rezultatus, bendrovė ne tik atsigavo, bet ir padidino veiklos apimtis – krovinių kiekis lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais yra apie 12-15 proc. didesnis.

Jo tvirtinimu, nepaisant viešojoje erdvėje dominuojančių pesimistinių ekonomistų prognozių ir rinkoje išliekančio neapibrėžtumo, bendrovės padėtis yra kur kas geresnė nei buvo pavasarį.

„ACE Logistics“ grupės įmonės siūlo transporto ir logistikos paslaugų spektrą, tarp jų oro, jūrų, kelių ir geležinkelių transporto paslaugas, taip pat įvairias sandėliavimo ir muitinės tarpininkų paslaugas. Įmonės vidaus rinka yra Baltijos šalys, tačiau bendrovė profesionalius logistikos sprendimus teikia visame pasaulyje.