Verslas

2020.09.17 08:26

Gandai nepasitvirtino: nors tikrinami kruopščiau, lietuviški vilkikai į Baltarusiją įleidžiami

atnaujinta 9.31
Jonas Deveikis, LRT.lt2020.09.17 08:26

Praėjusią savaitę tarptautinėje rinkoje dirbantys vežėjai gavo įspėjimus, kad nuo rugsėjo 17 d. kroviniai iš Baltijos šalių nebus įleidžiami per Baltarusijos sieną. Pasienio atstovai tikina, kad šįryt vilkikai iš Lietuvos ir toliau važiuoja į Baltarusiją, o vežėjų atstovai kalba apie kruopštesnį tikrinimą.  

Praėjusią savaitę internete pasklidusiame dokumente buvo nurodoma, kad nuo rugsėjo 17 dienos Baltarusija į šalį nebeįsileis vilkikų su lietuviškais numeriai bei tų, kurie krovinius pasikrovė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje.

Dokumente buvo teigiama, kad įvežamus krovinius reikės registruoti per bet kurias kitas šalis, o ne Baltijos. Tokį dokumentą tariamai platino „Beltamožceprvi“, tačiau dokumentas buvo platinamas neoficialiai, nenurodant nei įsakymo, nei tų, kurie siunčia laišką, rašė tut.by.

Taip pat skaitykite

Tačiau kaip ketvirtadienio rytą LRT.lt informavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prevencijos skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis, Baltarusijos pasienis lietuviškiems vilkikams nėra uždarytas.

„Siena tikrai nėra užsidarius, vilkikai juda“, – teigė pasieniečių atstovas.

Jo teigimu, Medininkų pasienio kontrolės punkte laukia apie 150 vilkikų, o jiems kirsti sieną užtruks apie 10 valandų. Šalčininkų pasienio kontrolės punkte laukia apie 20 vilkikų.

Trečiadienį vežėjus atstovaujančios asociacijos „Linava“ prezidentas Romas Austinskas LRT.lt teigė, kad lietuviški vilkikai ir toliau važiuoja į Baltarusiją, o tikėtis, kad jie nebebus įleidžiami nuo ketvirtadienio – neverta. Tačiau R. Austinskas pažymėjo, kad yra sugriežtinta vilkikų patikra.

„Yra padidėjusi kontrolė, priekabos ir puspriekabės yra dažniau tikrinamos rentgenu, žiūrima, kas jose yra vežama. Šie tikrinimai nėra susiję su ekonominėmis sankcijomis, o jie vyksta dėl kitų priežasčių, tačiau šių dalykų aš nekomentuoju“, – LRT.lt teigė vežėjų atstovas R. Austinskas.

„Jeigu pralaidumas būdavo iki 500 vilkikų, tai pirmadienį jis buvo nukritęs iki 360“, – pridūrė jis.

Su R. Austinsku susisiekus ketvirtadienio rytą, jis patikino, kad nesklandumų kertant Baltarusijos sieną nėra: „Pokyčių nėra. Baltarusiai galbūt net šiek tiek paspartino savo darbą“, – ketvirtadienio rytą teigė vežėjų atstovas.

Apie tai, kad Baltarusija gali uždaryti sienas lietuviškiems vilkikams, buvo kalbėta ir rugsėjo 10 d., tačiau gandai nepasitvirtino.

Taip pat skaitykite

Populiariausi

Lauko kavinė

Verslas

2020.09.18 10:36

Veryga: keičiama kaukių dėvėjimo tvarka restoranuose – laukti maisto su kauke nereikės kitų atlaisvinimų ar suvaržymų viešojo maitinimo įstaigoms neplanuoja; atnaujinta 12.36

Lietuvos–Baltarusijos pasienis

Verslas

2020.09.18 07:03

Pasienyje prie Medininkų – padidėjęs vilkikų srautas, Klaipėdos uosto veikloje pokyčių nėra Lenkija sako, kad siena su Baltarusija lieka atvira; atnaujinta 12.26

12