Verslas

2020.09.16 18:03

Teismas: 2,9 tūkst. eurų bauda „Philip Morris Baltic“ skirta pagrįstai

BNS2020.09.16 18:03

Tabako gamybos bendrovei „Philip Morris Baltic“ 2,9 tūkst. eurų bauda už tabako ir jo gaminių reklamą skirta pagrįstai, nusprendė teismas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė įmonės skundą Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui dėl jai skirtos baudos. Teismas pripažino, kad „Philip Morris Baltic“ skelbė paslėptą reklamą apie tabaką ir jo gaminius.

Departamentas šiemet sausį nusprendė, kad „Philip Morris Baltic“ akcijos metu „Lemiamas metimas“ neteisėtai reklamavo tabaką ir su juo susijusius gaminius, neteisėtai rėmė veiklas ir asmenis bei tokia parama skatino įsigyti ir vartoti tabako ir su juo susijusius produktus, skleidė paslėptą reklamą.

Įmonės teigimu, akcijos esmė buvo skatinti rūkančius asmenis visiškai atsisakyti tabako ir nikotino gaminių, papasakoti sėkmės istorijas tų žmonių, kurie nustojo rūkyti, ir suteikti tikslią informaciją apie cigarečių alternatyvas tiems, kurie nenori atsisakyti rūkymo.

Teismas nurodė, jog bendrovė akcijai sukurtoje interneto svetainėje pateikė tabako gaminius ir su jais susijusius gaminius gaminančios įmonės „Philip Morris International“ pavadinimą, savo pavadinimą bei kontaktus, o šios svetainės žinomumui buvo pasitelkta lauko reklama, internetinė žiniasklaida ir panašiai, nors tokiose vietose skelbti tabako gamintojų ir jų gaminių pavadinimus draudžia įstatymas.

Teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.