Verslas

2020.09.16 16:17

Lukašenka atskleidė, kad Astravo AE darbą pradės lapkričio 7 dieną

atnaujinta 16.29
LRT.lt2020.09.16 16:17

Astravo atominės elektrinės paleidimo data – lapkričio 7 diena. Apie tai viešai pareiškė Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka „Telegram“ kanale „Pul pervovo“, rašo tut.by

„Ruošiamės paleisti atominę elektrinę, todėl kviečiu visus, lapkričio 7-oji, manau, mums bus reikšminga diena. Galėsime ten apsilankyti ir suprasime, kad štai, šioje elektrinėje, mes gauname energiją iš savo elektrinės“, – naujienomis su žiniasklaida pasidalino A. Lukašenka.

LRT.lt primena, kad pirmąją Baltarusijoje branduolinę jėgainę netoli Lietuvos valstybinės sienos statė Rusijos valstybinė branduolinės energetikos korporacija „Rosatom“, projektas finansuotas Rusijos valstybine paskola.

Jėgainė turės du rusiško VVER projekto reaktorius, kurių kiekvieno galia – 1 200 megavatų.

Lukašenka kaimyninių valstybių reikalavimų nepaiso: paskelbė, kada bus įjungta Astravo AE

Minskas skelbė, jog branduolinis kuras į pirmąjį reaktorių baigtas krauti rugpjūčio 20-ąją, jį įjungus bus pasiektas minimalus kontroliuojamas lygis – 1 proc. galios, o elektrą jis pradės gaminti lapkričio mėnesį. Antrąjį reaktorių tikimasi įjungti praėjus maždaug vieneriems metams nuo pirmojo reaktoriaus veiklos pradžios.

Lietuva yra aktyviausia Astravo AE projekto kritikė, akcentuojanti būtinybę laikytis saugumo reikalavimų. Tuo tarpu Minskas Vilniaus priekaištus dėl jų nepaisymo atmeta.

Lietuvos energetikos ministerija rugsėjo pradžioje pranešė, kad visos trys Baltijos šalys priartėjo prie techninių žingsnių, reikalingų solidariam Astravo AE elektros boikotui, galutinio suderinimo.

Baltarusijoje rugpjūčio 9 d. įvyko prezidento rinkimai, kurių rezultatai laikomi suklastotais. Vos tik paskelbus pirmuosius balsavimo rezultatus, Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su milicijos darbuotojais. Buvo sulaikyti tūkstančiai žmonių, nukentėjo daug demonstrantų. Opozicijos lyderė S. Cichanouskaja naktį į rugpjūčio 11-ąją išvažiavo iš Baltarusijos ir gyvena Lietuvoje.