Naujienų srautas

Verslas2015.12.22 10:23

Rusijos ministerija: taikomi Ukrainos atžvilgiu muitai Minsko susitarimo nepažeidžia

ELTA 2015.12.22 10:23

Rusijos taikomi muitai Ukrainos atžvilgiu neprieštarauja Minsko susitarimui. Tokią nuomonę žurnalistams antradienį išsakė Rusijos ekonomikos plėtros ministro pirmasis pavaduotojas Aleksejus Lichačiovas.

„Kaip tik Minsko susitarime juodu ant balto parašyta, kad turi būti imtasi praktinių žingsnių Rusijai nerimą keliančioms problemoms išspręsti. Per šiuos pusantrų metų nebuvo žengtas nei vienas toks praktinis žingsnis“, – nurodo pareigūnas.

Anot A. Lichačiovo, Rusijos ekonomikai ima atsirasti ir grėsmių dėl Ukrainos ir Europos Sąjungos asociacijos. „Itin išaugo negaliojančių sertifikatų iš Ukrainos skaičius. O štai Ukrainos institucijos tvirtina, kad jie galioja“, – nurodo ministro pavaduotojas.

Taip pat pareigūnas pridūrė, kad Rusija yra pasirengusi ir toliau su Ukraina konsultuotis sprendžiant Rusijai kylančias problemas dėl Kijevo ir ES laisvosios prekybos zonos.

A. Lichačiovas pareiškė, kad dėl šio susitarimo susidarantys nuostoliai trumpalaikėje perspektyvoje Rusijos verslui gali siekti maždaug 3,5 mlrd. JAV dolerių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi