Verslas

2015.12.21 18:51

ES oficialiai pratęsė sankcijas Rusijai

ELTA, BNS 2015.12.21 18:51

ES Taryba oficialiai pratęsė Rusijai taikomas sankcijas pusmečiui, pritardama sprendimui, kurį 28 Bendrijos šalių ambasadoriai suderino dar gruodžio 18 d. Tai pirmadienį pranešė ES Tarybos spaudos tarnyba.

Sankcijos Rusijai buvo paskelbtos dėl jos dalyvavimo konflikte Ukrainos rytuose. Jų pratęsimui neprieštaravo nė viena šalis.

„2015 metų gruodžio 21 d. Taryba pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai iki 2016 metų liepos 31 d“, – pažymima pranešime.

Dokumente pažymima, jog šį sprendimą nulėmė tai, kad kovo mėnesį ES lyderiai susiejo sankcijas su Minsko susitarimų vykdymu. „Kadangi Minsko susitarimai nebus visiškai realizuoti iki 2016 metų sausio 31 d., sankcijų galiojimas pratęstas“, – sakoma pranešime.

Taryba primena, kad 2014 metų liepą įvestos sankcijos taikomos finansų, energetikos ir gynybos sektoriams, taip pat dvejopos paskirties prekių sferai.

Rusija kritikuoja

Tuo metu Rusija tokį  Europos Sąjungos sprendimą kritikuoja – esą  Bendrija užuot stiprinusi bendradarbiavimą su Maskva kovoje su terorizmu, tęsia „sankcijų žaidimą“. 

„Būtina pabrėžti, kad užuot kūrusi konstruktyvų bendradarbiavimą, siekiant atremti pagrindinius mūsų laikų iššūkius, kaip tarptautinis terorizmas, ES Briuselyje yra linkusi tęsti savo trumparegišką sankcijų žaidimą“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime.