Verslas

2015.12.21 13:45

„Ericsson“ ir „Apple“ pasirašė susitarimą dėl patentų

baigia užsitęsusį teismo procesą2015.12.21 13:45

Švedijos telekomunikacijų gamybos milžinė „Ericsson“ pirmadienį pranešė pasirašiusi susitarimą dėl patentų licencijų su JAV technologijų milžine „Apple Inc“. Taip baigiamas jau metus užsitęsęs teismo procesas, o „Ericsson“ akcijų vertė, pasklidus informacijai, pakilo 7 proc. Apie tai praneša „Reuters“.

Bendrovė nenurodo, kiek ji uždirbs iš šios sutarties, tačiau skaičiuojama, kad visos jos pajamos už intelektinę nuosavybę per 2015 metus pasieks 13–14 mlrd. Švedijos kronų (1,25–1,64 mlrd. JAV dolerių). 2014 metais šis rodiklis sudarė 9,9 mlrd. kronų.

Investicinis bankas „ABG Sundal Collier“ savo klientams skirtoje žinutėje spėja, kad „Apple“ už leidimą naudotis „Ericsson“ technologijomis gali tekti sumokėti 0,5 proc. pajamų iš „iPad“ ir „iPhone“ pardavimų.

Švedijos įmonės intelektinės nuosavybės priežiūros padalinio vadovas Kasimas Alfalachis nurodo, kad pasirašytas susitarimas apima plačią sritį: naujausią „4G-LTE“ mobiliojo ryšio technologiją, taip pat ir ankstesnes 2G bei 3G ryšio technologijas.

„Tai reiškia, kad galime su „Apple“ ir toliau dirbti tokiose srityse kaip 5G radijo ryšio tinklas, jo optimizacija“, – pareiškė jis naujienų agentūrai „Reuters“, tačiau daugiau finansinių sutarties detalių pateikti atsisakė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt