Verslas

2015.12.21 12:47

A. Cipras: Graikija į tarptautines paskolų rinkas grįš iki 2016 m. pabaigos

ELTA 2015.12.21 12:47

Graikijos premjeras Alexis Cipras mano, kad „iki 2016 metų pabaigos šaliai pavyks atnaujinti paskolų gavimą tarptautinėse kapitalo rinkose“ – šalis iki šio laiko jau turėtų būti įvykdžiusi visas būtinąsias savo kreditorių sąlygas. Graikijos ministras pirmininkas tokią nuomonę išsakė pirmadienį leidinyje „The Financial Times“ publikuotame interviu.

Anot jo, Graikijos vyriausybė pasiryžusi nedelsiant realizuoti susitarimo dėl 86 mlrd. eurų vertės paskolos iš tarptautinių savo kreditorių sąlygas. „Jau penkerius metus gyvename laikydamiesi paramos programos sąlygų, – nurodo A. Cipras. – Europos Sąjungos valstybei labai sunku imtis veiksmų praradus savo suverenitetą tokį ilgą laikotarpį. Jei norime jį susigrąžinti ir atsikratyti „trejeto“ – Europos Sąjungos, Europos centrinio banko ir Tarptautinio valiutos fondo – kontrolės, turime įvykdyti susitarimo su kreditoriais sąlygas. Tai labai sudėtinga, tačiau toks sprendimas yra geresnis, nei bet koks kitas variantas“.

„Mūsų veiksmų plane numatoma kuo sparčiau imtis atliktų veiksmų audito ir gauti teigiamą jų vertinimą – šis būtinas, jei norime palengvinti savo finansinius įsipareigojimus“, – pridūrė premjeras. Auditas planuojamas sausio mėnesį, o jeigu bus nustatyta, kad viskas atlikta sėkmingai, Atėnai bus įvykdę „daugiau kaip 70 proc. savo mokestinių ir skolinių įsipareigojimų“, kalba A. Cipras.

Graikijos ministras pirmininkas mano, kad būtent Europos institucijos turi kontroliuoti būtinų reformų šalyje vykdymą. Pareigūnas įsitikinęs, kad iš trečiosios paramos Graikijai programos turėtų pasitraukti TVF. Anot premjero, jam „nerimą kelia nekonstruktyvi fondo pozicija biudžeto ir finansų klausimais“.

„Manome, kad po šešių metų Europos pastangų įveikti ypač sudėtingą krizę, šiuo metu regionas turi visas institucines galimybes sėkmingai įveikti vidines savo problemas“, – pabrėžė Graikijos vyriausybės vadovas.