Verslas

2020.09.10 11:47

Daugiausiai elektros suvartojantys gyventojai netrukus sulauks pasiūlymų iš elektros tiekėjų

BNS2020.09.10 11:47

Lietuvai liberalizuojant elektros tiekimą gyventojams, daugiausiai elektros suvartojantys buitiniai vartotojai artimiausiu metu turėtų sulaukti pasiūlymų iš kelių elektros tiekėjų.

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) praneša išsiuntęs nepriklausomiems tiekėjams 100 tūkst. vartotojų, kurie per metus sunaudoja daugiau nei 5 tūkst. kilovatvalandžių (kWh) elektros, kontaktinius ir suvartojimo duomenis. Šie namų ūkiai tiekėją turi pasirinkti iki gruodžio 10 dienos.

Perduoti tik tų vartotojų duomenys, kurie iki rugsėjo 1 dienos nepareiškė nesutikimo dalintis jais su tiekėjais.

„Renkantis tiekėją savo namams raginame atidžiai susipažinti su tiekėjo siūlymu, pasverti, palyginti ir tik tada priimti sau tinkamą sprendimą. Svarbiausia tą padaryti iki gruodžio 10 dienos“, – pranešime sako ESO generalinis direktorius Mindaugas Keizeris.

Laiku elektros tiekėjo nepasirinkusiems vartotojams ESO užtikrins garantinio tiekimo paslaugą, bet tik iki pusmečio, šiuo atveju, nuo kitų metų sausio 1 dienos iki birželio 30 dienos.

„Todėl gyventojai raginami nedelsti ir pasirinkti sau tinkamą elektros tiekėją – nesvarbu ar gyventojas ieškos jo pats, ar gaus konkretaus tiekėjo pasiūlymą – sprendimo teisė buvo ir bus tik vartotojo rankose“, – teigiama pranešime.

Rinktis naująjį tiekėją dabar gali visi norintys – tiek patenkantys į pirmąjį, tiek į kitus elektros tiekėjų pasirinkimo etapus, nelaukdami jiems priskirto termino – 2021 ar 2022 metų.

Elektros tiekimo namų ūkiams rinkos liberalizavimas vyksta etapais. Vartotojai, per metus sunaudojantys 1-5 tūkst. kWh elektros, patenka į antrąjį etapą, jie analogiškus sprendimus privalės priimti kitąmet (nors gali ir anksčiau), savo ruožtu mažiausiai suvartojantys (iki 1 tūkst. kWh per metus) patenka į trečiąjį etapą ir jie apsispręsti turės 2022 metais.

Visuomenės informavimui skirtoje svetainėje pasirinkitetiekeja.lt šiuo metu nurodomi penki nepriklausomi elektros tiekėjai: „Elektrum Lietuva“, „Enefit“, „Inregnum“, „Perlas Energija“, „Ignitis“.

Seimas gegužę pritarė visiškam elektros tiekimo rinkos liberalizavimui. Šiuo metu dauguma gyventojų elektrą perka iš valstybiniam holdingui „Ignitis grupė“ priklausančios bendrovės „Ignitis“, dabar veikiančio ir kaip visuomeninis tiekėjas, o kainą reguliuoja Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt