Verslas

2015.12.18 09:14

Žuvies pardavėjai: didesnes kainas mato tik pirkėjai

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.12.18 09:14

Artėjant Kalėdoms įsibėgėja ir prekyba žuvimis. Turgaus pardavėjai tikina, kad žuvies kainos, įvedus eurą, nepakito.

Kūčių stalui perkamos įvairiausios rūkytos, šaldytos ir šviežios žuvys: populiariausios – lašišos, upėtakiai, šamai, silkės, stintos. Be pastarųjų Kūčių stalo neįsivaizduoja kone kas antras klaipėdietis. Tačiau, nors sustiprėjęs vėjas neleidžia žvejams mesti tinklų ir nežinia, ar Kūčioms bus šviežių stintų, dabar esančių prekyboje, žmonės pirkti neskuba, o ir kilogramas jų kainuoja nuo 5 iki 6,5 euro.

„ Pernai, kiek pamenu, irgi buvo toks metas, kai stinta kainavo apie 12–15 litų. Tai nepasakyčiau, kad mes pakėlėme kainas ir tikrai nebrango“, – teigė turguje žurnalistų kalbinta pardavėja.

Pasak UAB „Klaipėdos turgus“ direktoriaus pavaduotojo Vidmanto Mickaus, stintų kainos išaugo neženkliai – maždaug 10 procentų.

Jei 6,5 euro paversime litais, tai gausime, kad dabar kilogramas stintų kainuoja daugiau kaip 22 litus, bet prekybininkams tai – ne brangimas, o didesnes kainas mato tik pirkėjai.

Pirkėjų antplūdžio naujojo Klaipėdos turgaus prekybininkai laukia šį savaitgalį, bet padidėjęs žuvies pirkimas jaučiamas jau dabar.

Prekybininkai sako, kad prieš didžiąsias metų šventes žuvų pardavimas paprastai išauga kone tris ar net keturis kartus.

Populiariausi