Verslas

2015.12.17 14:39

150 specialistų jau studijuoja persikėlimo į Lietuvą gidą

ELTA 2015.12.17 14:39

Galimybes persikelti į Lietuvą vis dažniau svarsto ne tik aukštos kvalifikacijos specialistai, bet ir ištisos bendrovės. Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ duomenimis, per artimiausius kelis mėnesius iš užsienio šalių į Lietuvą atsikels 4 įmonės su 150 darbuotojų. Norint palengvinti bendrovių ir specialistų persikėlimą, išleistas specialus gidas.

„Persikėlimo į Lietuvą galimybėmis pastaruoju metu domisi vis daugiau bendrovių ir pavienių asmenų. Visgi priimti tokį sprendimą nėra paprasta – tam reikia įvertinti ir verslo aplinką, ir gyvenimo kokybę Lietuvoje. Stengdamiesi padėti potencialiems investuotojams ir aukštos kvalifikacijos specialistams, parengėme ir išleidome gidą, atsakantį į bene visus svarbiausius klausimus“, – teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

Naujajame gide persikelti norintys specialistai ir verslą relokuoti svarstantys investuotojai supažindinami su Lietuvos geografine padėtimi ir socialine aplinka, įmonės atidarymo procedūromis, biurų ir būsto nuomos kainomis, migracijos procedūromis ir kita būtina informacija.

Be to, leidinyje yra ir kitos investuotojams, specialistams bei jų šeimų nariams svarbios informacijos. Pavyzdžiui, apie sveikatos apsaugą, mokyklas ir vaikų darželius, laisvalaikio praleidimo būdus ir netgi tai, ką turėtų žinoti su savimi į Lietuvą atsivežantys naminius gyvūnus.

„Investuok Lietuvoje“ vadovo teigimu, leidinys yra tik vienas žingsnis, siekiant paskatinti užsienio bendroves ir specialistus persikelti į Lietuvą. „Visos pažangios pasaulio ekonomikos turi aiškias strategijas, kaip į šalį prisikviesti aukščiausio lygio profesionalų. Pavyzdžiui, dirbti į sėkmingiausias Airijos bendroves kasmet atvyksta kelios dešimtys tūkstančių kvalifikuotų specialistų. Jei norime turėti tvarią ekonomiką, žengti į kitą lygmenį, neišvengiamai turėsime nubrėžti aiškią talentų pritraukimo viziją“, – sako M. Katinas.