Verslas

2015.12.16 18:11

Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimui – 53 mln. eurų ES paramos

BNS2015.12.16 18:11

Europos Komisija skyrė 53 mln. eurų paramos Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimui aplinkos apsaugos ir turizmo srityse. Lėšos bus skirtos daugiausia stiprinti pasienio regionų integraciją, pranešė Komisija.

„Tai konkretus pavyzdys, kaip ES padeda piliečiams spręsti bendrus uždavinius ir išnaudoti bendrą potencialą. Šiandien priimta programa Lenkijai ir Lietuvai sudaromos sąlygos stiprinti pasienio regionų integraciją, visų pirma aplinkos apsaugos ir tvaraus turizmo srityse“, – pranešime teigė Už regioninę politiką atsakinga Komisijos narė Corina Cretu.

Anot pranešimo, taip pat bus skatinama socialinė įtrauktis, darbuotojų mobilumas pasienio teritorijose bei viešojo sektoriaus ir pilietinės visuomenės bendradarbiavimas.

Vidaus reikalų ministerijos atstovė BNS teigė, kad paramą galės gauti kultūrinio paveldo skatinimo, turistinių maršrutų parengimo, kultūros, meno, edukacinė veikla. Anot jos, konkretiems projektams bus skelbiami kvietimai, o projekte turės dalyvauti vienas partneris iš Lietuvos ir vienas – iš Lenkijos.

„Tai yra programa Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionams. tai Lietuvoje būtų Alytaus, Marijampolės apskritys, taip pat dar dalyvauja Kaunas, Vilnius, Tauragė, o Lenkijoje – Elkas, Suvalkai ir Balstogė. (...) Projektai gali būti kultūrinio paveldo skatinimas, propagavimas, tai, pavyzdžiui, bendrų turistinių maršrutų parengimas, įvairios bendros kultūrinės, meno, edukacinės partnerių vykdomos veiklos – paveldo išsaugojimo, pritaikymo, konservavimo darbai“, – BNS sakė VRM Teritorinio bendradarbiavimo programų skyriaus vedėja Deimantė Jankūnaitė.

Bendras programos biudžetas – 62 mln. eurų. Pasak jos, parama paraiškos sieks 85 proc., likusią dalį finansuos patys dalyviai.

Lietuvoje programa bus įgyvendinama Alytaus, Kauno, Marijampolės, Tauragės ir Vilniaus apskrityse (išskyrus Vilnių), o Lenkijoje – Luko, Suvalkų ir Balstogės apskrityse. Už programos valdymą atsakinga Lietuvos vidaus reikalų ministerija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt