Verslas

2015.12.16 16:11

Lietuva bandys Karaliaučiaus skolą išieškoti iš jo turto užsienyje

BNS2015.12.16 16:11

Lietuvai nepavykstant iš Karaliaučiaus srities atgauti arbitražo priteistų 150 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų, bus bandoma skolą išieškoti iš srities valdomo turto užsienyje.

Lietuvai nepavykus pasiekti, kad Rusijos teismai pripažintų Paryžiaus arbitražo sprendimą šalies teritorijoje, vyriausybė trečiadienį ketina atsižvelgti į Teisingumo ministerijos informaciją.

„Teisiniai procesai, siekiant Paryžiaus apeliacinio teismo sprendimo pripažinimo ir priverstinio vykdymo, galėtų būti atnaujinami paaiškėjus, kad kitose valstybėse esama Kaliningrado srities vyriausybės turto, į kurį galėtų būti nukreipiamas išieškojimas“, – nurodo Teisingumo ministerija.

Rusijos teismams bylą dėl arbitražo sprendimo pripažinimo nutraukus, šal;es Aukščiausiasis Teismas atsisakė pradėti kasacijos procedūrą, suabejojęs išieškomų 150 tūkst. eurų pagrindimu.

Paryžiaus arbitražas 2010 metais atmetė Karaliaučiaus pretenzijas Lietuvai dėl buvusio srities atstovybės pastato Vilniuje ir įpareigojo sritį sumokėti Lietuvai 150 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų. Lietuvos teismai dar anksčiau leido iš varžytinių parduoti srities pastatus Vilniuje, Antakalnyje – atstovybės ir ūkinis pastatai bei kiemo statiniai 2006 metų gruodį parduoti už 686 tūkst. eurų.

Teisminiai ginčai su Karaliaučiaus sritimi skolų išieškojimo bendrovės „Duke Investment“ iniciatyva prasidėjo po to, kai sritis bankui „Dresdner Bank“ negrąžino apie 10 mln. JAVdolerių paskolos, suteiktos paukštienos fabrikui „Baltpticeprom“ modernizuoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.