Verslas

2015.12.15 16:09

Euro grupės vadovas gina ECB skatinamąsias priemones

ELTA 2015.12.15 16:09

Antradienį euro zonos finansų ministrų grupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas gina Europos centrinio banko (ECB) veiksmus nuo kritikos. Specialistai finansų instituciją ragina imtis daugiau priemonių ekonomikai skatinti, tačiau euro grupės vadovas nurodo, kad bankas jau ir taip padarė gerokai daugiau nei tikėtasi, praneša „EUbusiness“.

„Negalite visos ekonomikos politikos užkrauti ant ECB pečių, – sako pirmininkaujantis 19 euro zonai priklausančių šalių finansų ministrams J. Dijsselbloemas. – ECB jau ir taip padarė gerokai daugiau nei tikimasi iš monetarinės politikos“.

ECB vadovas Mario Draghis susilaukė rimtos kritikos dėl nepateisintų lūkesčių: laukta, kad centrinis bankas agresyviai paspartins savo ūkio skatinimo politiką dar šį mėnesį vykusiame susirinkime.

Tiesa, nors gruodžio 3 d. ECB valdyba savo vykdomą aktyvų supirkimo programą ir pratęsė dar šešiems mėnesiams, tačiau sumažino bankų indėliams taikomas palūkanas bei taip ir nepadidino aktyvų supirkimo apimčių.

J. Dijsselbloemas kritikai priešinasi ir teigia, kad dabar tik vyriausybės gali vykdyti būtiną augimą euro zonoje pradėsiančias reformas. „Dabar savo įsipareigojimų turi imtis politikai nacionaliniu lygmeniu“, – pabrėžia jis.