Verslas

2015.12.15 23:54

Prezidentė sako pasirašysianti 2016 metų biudžetą

BNS2015.12.15 23:54

Lietuvos prezidentė teigia pasirašysianti jos kritikuotą kitų metų biudžetą, kuris, anot Dalios Grybauskaitės, numato papildomas lėšas žmonių socialinei apsaugai bei šalies gynybai.

„Taip, patekome į tą vadinamą rizikos zoną, kadangi mūsų išlaidos šiek tiek pradeda kelti nerimo Europos Komisijai ir mūsų ne tik tarptautiniai įsipareigojimams, bet ir mūsų pačių prisiimtiems įstatymams. Bet aš tokį biudžetą pasirašysiu, jis yra būtinas. Mums reikia ne stabdyti ir ne trukdyti, mums reikia dirbti, mums reikia modernizuoti kariuomenę, mums reikia padėti žmonėms, nes ten (2016 metų biudžete – BNS) yra numatytas ir MMA didėjimas, ir pensijų, nors ir nedidelis, bet didėjimas“, – antradienį lankydamasi Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Anot jos, pensijoms esant vienoms mažiausių regione, kitų metų biudžete įtvirtintas socialinis aspektas yra labai svarbus.

„Todėl aš jo (kitų metų biudžeto – BNS) negaliu stabdyti, nes mūsų žmonėms reikia papildomos pagalbos ir papildomo palaikymo, ir tai bus padaryta“, – kalbėjo šalies vadovė.

Kiek anksčiau kritikos biudžetui negailėjo prezidentės patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė.

2016 metų valstybės biudžeto pajamos be Europos Sąjungos (ES) paramos siekia 5,945 mlrd. eurų, o išlaidos 6,586 mlrd. eurų, deficitas – 640 mln. eurų.

Minimalaus atlyginimo (MMA) kėlimui nuo sausio iki 350 eurų biudžete numatyta 27,2 mln. eurų, o nuo liepos iki 380 eurų – dar 21,1 mln. eurų. Kitais metais nuo 166 eurų iki 200 eurų didinamas neapmokestinamų pajamų dydis (NPD). papildomas NPD už vaikus – nuo 60 eurų iki 120 eurų.

Nuo sausio vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, didės apie 8 eurus.

Socialinių darbuotojų atlyginimams didinti vidutiniškai 70 eurų numatyta 6,5 mln. eurų, kultūros ir meno darbuotojų algoms – 12 mln. eurų, mokytojų – 9 mln. eurų, o ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų ir auklėtojų – 4,4 mln. eurų.

Gynybos biudžetas kitąmet bus trečdaliu didesnis nei šiemet – 574 mln. eurų, arba 1,48 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt