Verslas

2015.12.15 11:45

Prezidentės patarėjas 2016 metų biudžetą pavadino studentišku

BNS 2015.12.15 11:45

Seimo priimtas kitų metų valstybės biudžetas yra balansuojantis ant rizikos ribos, – jis yra deficitinis ir pernelyg optimistinis, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas. Mindaugas Lingė jį lygina su studentišku gyvenimu.

„Kaip prezidentė pati yra minėjusi, tai yra balansuojantis ant rizikos ribos biudžetas. Jeigu taip galima pavadinti, kad šitas biudžetas atrodo studentiškas. Vienas dalykas yra tas deficitas. Studentų gyvenime norai ir galimybės truputį prasilenkia – reikia ir už mokslą susimokėti, ir už bendrabutį, ir pabaliavoti norisi, ir apsirengti, ir pasportuoti, o galimybės yra ribotos ir kartais tenka skolintis ir tas pačias skolas grąžinti ir gaunasi taip, kaip gaunasi“, – antradienį interviu Žinių radijui teigė prezidentės patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė.

Pasak jo, antra priežastis, dėl ko 2016 metų biudžetą galima vadinti „studentišku“, yra vyriausybės optimizmas.

„Studentai į ateitį mėgsta žiūrėti optimistiškai ir gal kartais net pervertinti tam tikras realias galimybes. Jie mėgsta rizikuoti, tos rizikos yra ir patvirtinus šitą biudžetą, kai iš tikrųjų tie rodikliai yra ant įtampos ribos“, – kalbėjo prezidentės patarėjas.

Vis dėlto, M. Lingė pažymėjo, kad biudžete yra prioritetai šalies gynybai, vidaus bei socialinei apsaugai.

„Bet biudžetas tikrai ne pirmakursio, jau studentas turi patirties ir mato bei žino, kas yra prioritetai. Jie biudžete yra išlaikyti, yra prioritetai atspindėti gynybai, išorinei sienai stiprinti, vidaus saugumui“, – kalbėjo M. Lingė.

Anot jo, labai svarbu kitąmet sėkmingai vykdyti patvirtintą biudžetą.

„Reikalinga žvelgti su tam tikra atsakomybe ir nuo vyriausybės labai daug kas priklausys. Daug svarbiau yra biudžeto vykdymas, surinkimas, svarbu neatsipalaiduoti ir žiūrėti, kad būtų dividendai surenkami gausiau, jei yra tokios galimybės, kovojama su šešėliu principingiau, mokesčiai administruojami atsakingiau“, – sakė M. Lingė.

Seimas praėjusią savaitę priėmė 2016 metų valstybės biudžetą. Valstybės biudžeto pajamos be Europos Sąjungos (ES) paramos kitais metais turėtų siekti 5,945 mlrd. eurų (2015 metų planas – 5,666 mlrd. eurų), o išlaidos 6,586 mlrd. eurų (2015 metų planas – 6,074 mlrd. eurų). Deficitas kitais metais sieks 640 mln. eurų, 2015 metams jis suplanuotas 408 mln. eurų dydžio.