Verslas

2015.12.14 15:59

R. Masiulis: elektros tiltai duos apčiuopiamos naudos visiems

LRT.lt 2015.12.14 15:59

Lietuvos ir kaimyninių valstybių vadovai simboliškai įjungė tarptautines „LitPol Link“ ir „NordBalt“ elektros jungtis. Šios jungtys yra didžiausia investicija į Lietuvos elektros sistemą nuo nepriklausomybės atkūrimo, sako energetikos ministras Rokas Masiulis. 

„Šie metai Lietuvai prasidėjo labai simboliškai – savo rankose laikėme eurų banknotus, kuriuos dabar jau beveik metus vadiname savo valiuta. Prisiminkime, kas pavaizduota ant eurų banknotų. Tiltai, kurie jungia mūsų šalį su stipriomis ir patikimomis Europos partnerėmis. Metus baigiame taip pat simboliškai – atidarome du naujus tiltus, kurie sujungs Lietuvą su mūsų partneriais ir draugais Lenkija bei Švedija“, – kalbėjo energetikos ministras R. Masiulis.

Naujosios elektros jungtys ne tik padidins energetinį saugumą regione, bet ir duos apčiuopiamos ekonominės naudos visiems vartotojams. Kitąmet prognozuojamas elektros kainų mažėjimas. R. Masiulio teigimu, tai geriausias įrodymas, kad sutelktos pastangos padeda įveikti kliūtis ir galiausiai užtikrina teigiamą rezultatą.

Ministras taip pat paragino pasiekus puikių rezultatų nesustoti pusiaukelėje. Jau šiandien reikia ruoštis likusiam paskutiniam, bet labai svarbiam žingsniui visiškai užsitikrinti energetinį saugumą – Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais.