Verslas

2015.12.14 23:45

D. Grybauskaitė: elektros jungtys stiprina stabilumą ir solidarumą

BNS2015.12.14 23:45

Elektros jungtys su Lenkija ir Švedija stiprina stabilumą ir solidarumą bei naikina nepriklausomybę, sako Lietuvos prezidentė.

„Nutiesę jungtis, stipriname stabilumą ir solidarumą, naikiname priklausomybę“, – pirmadienį oficialioje simbolinėje jungčių „LitPol Link“ ir „NordBalt“ atidarymo ceremonijoje Valdovų rūmuose sakė Dalia Grybauskaitė.

Pasak jos, jungtys yra sėkmingos regioninės partnerystės projektas, jos stiprins skandinavišką kultūrą Baltijos šalyse, suteiks galimybę Lietuvos gamintojams konkuruoti Europoje.

„Atsisakę tik stebėti ir ėmę veikti, atverčiame dar vieną sėkmingos regioninės partnerystės puslapį. (...) Greta istorinių ir kultūrinių saitų, Baltijos jūros regioną su kontinentine Europa nuo šiol jungs ir energijos tiltai. Tai – ir strateginis, ir istorinis pasiekimas“, – sakė šalies vadovė.

Pasak prezidentės, jungtys taip pat prisidės prie kovos su klimato kaita.

„Prieš dvi savaites Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferencijoje pristatėme savo patirtį, kaip sėkmingai derinti ekonominio augimo ir aplinkos apsaugos – tai yra gamtą tausojančius tikslus. „NordBalt“ ir „LitPol Link“ suteiks mums dar vieną galimybę tausoti gamtą. Tai labai konkretus mūsų įnašas į kovą su klimato kaita ir ne tik Lietuvoje, o visame pasaulyje“, – sakė D. Grybauskaitė.

Anot jos, Lietuva įgyvendindama energetikos projektus pelnė energetinės sąjungos kūrimo lyderės vardą.