Naujienų srautas

Verslas2015.12.12 17:58

JAV valstybės sekretorius pasveikino Lietuvą

BNS 2015.12.12 17:58

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretorius Johnas Kerry sveikina Lietuvą paleidžiant elektros jungtis su Lenkija ir Švedija.

Laiške Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei J. Kerry tai vadina „svarbiu žingsniu“ regioniniame energetikos integracijos procese.

„JAV Vyriausybės vardu siunčiu nuoširdžius sveikinimus paleidžiant „NordBalt“ ir „LitPol Link“ elektros jungtis. Ši diena ženklina svarbų žingsnį regioninio energetikos sektoriaus integracijos procese. Mes sveikiname Lietuvą, Švediją ir Lenkiją ir visus kitus partnerius įgyvendinus šiuos kritinius infrastruktūros projektus“, – rašoma J.Kerry laiške, kurį BNS perdavė prezidentūra.

J. Kerry taip pat pažymi, kad Lietuva buvo „tikra lyderė ir patikima partnerė“ remiant energetikos saugumo ir diversifikacijos pastangas Europoje. Anot jo, šie įgyvendinti projektai ne tik sujungs Baltijos ir Šiaurės šalių regioną su kontinentine Europa, bet taip pat atneš ekonominės naudos piliečiams.

„Jungčių paleidimas žymi iš tiesų istorinį Baltijos šalių energetinio saugumo etapą ir grindžia kelią tolesniems energetiniams projektams bei stipresnei integracijai tiek šiame regione, tiek visoje Europos Sąjungoje“, – rašo J. Kerry.

„Jungtinės Valstijos yra visiškai pasiryžusios tęsti darbą ranka rankon su Lietuva, kitomis regiono šalimis, su ES siekiant ir toliau stiprinti energetinį Europos saugumą. Sveikiname su nuostabiu pasiekimu!“, – pridūrė JAV valstybės sekretorius.

Iškilminga simbolinė elektros jungčių su Lenkija ir Švedija įjungimo ceremonija, kurioje dalyvaus Baltijos šalių vadovai, Lenkijos vicepremjeras ir energetikos ministras, Švedijos energetikos ministras ir kiti svečiai, vyks pirmadienį.

Jungtys yra Baltijos jūros regiono valstybių energijos rinkų sujungimo plano (BEMIP) dalis. Pagal šį planą, sukūrus tinkamą energetikos infrastruktūrą Baltijos jūros regione tolimesnis žingsnis būtų Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais.

Premjero A. Butkevičiaus teigimu, naujos jungtys leis sumažinti elektros kainą vartotojams.

„LitPol Link“ ir „NordBalt“ jungčių statybos darbai jau baigti, vyksta jų bandymai. 370 mln. eurų vertės 500 megavatų (MW) galios „LitPol Link“ jungtis su Lenkija bus pirmoji linija, sujungsianti technologiškai skirtingus Lietuvos ir Vakarų Europos tinklus. Jos statybą finansavo ES, Lietuvos bei Lenkijos elektros tinklų operatorės „Litgrid“ ir PSE.

550 mln. eurų vertės 453 kilometrų ilgio „NordBalt“ – pirmoji Lietuvos elektros jungtis su Skandinavija, ji sujungs aplink Baltijos jūrą esančias valstybes į vieną infrastruktūrą, o galimybės importuoti skandinavišką elektrą padidės 70 procentų. Koncerno ABB pagamintas kabelis Baltijos jūros dugne sujungė Klaipėdos ir Nybro transformatorių pastotes. Projektą kartu įgyvendina Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemos operatoriai „Litgrid“ ir „Svenska kraftnat“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi