Verslas

2015.12.12 17:50

A. Butkevičius: minimalus atlyginimas Lietuvoje lyginant su užsieniu – per mažas

BNS2015.12.12 17:50

Minimalus mėnesinis atlyginimas (MMA) Lietuvoje, lyginant su užsienio šalimis, yra per mažas ir stabdo vidaus vartojimą, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Mes daugelyje eksporto rinkų praradimų kompensavome vidaus vartojimu – nekalbėsiu apie strateginių projektų įgyvendinimą, „Rail Baltica“, namų renovaciją, kurios paskatino vidaus vartojimą (...). Vartojimas Lietuvoje yra dar per mažas dėl to, kad ir minimali mėnesinė alga yra per maža, ir vidutinis darbo užmokestis yra per mažas“, – Lietuvos socialdemokratų partijos Tarybos posėdyje šeštadienį sakė premjeras.

BNS jis patikslino, jog kalbėdamas apie atlyginimo dydį, turėjo platesnį, kitų valstybių kontekstą, o atlyginimų dydi Lietuvoje esą diktuoja ekonominė situacija.

„Galiu pasakyti, kad lyginant su kitomis šalimis, minimalus mėnesinis atlyginimas yra santykinai mažas, bet šiandien dieną, pagal mūsų ekonominę situaciją, jis yra pakankamas (...). Niekada negalime padaryti tokių klaidų – paimti ir priimti politinį sprendimą, kad šiandien tik didiname minimalų atlyginimą. Manau, kad šiuo metu jis yra padidintas įvertinus mūsų ekonominę situaciją“, – BNS sakė A.Butkevičius.

Gruodžio pradžioje Vyriausybė taip pat pritarė, kad MMA nuo kitų metų sausio didės 25 eurais iki 350 eurų.

Premjeras BNS patikino, kad kol kas nėra planų didinti MMA dar labiau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.