Verslas

2015.12.11 17:56

N. Mačiulis: Lietuva netaupė niekada

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.12.11 17:56

Ketvirtadienį Seime buvo priimtas 2016 m. biudžetas. Šiemet jo priėmimas susilaukė ne tik įprastinės kritikos Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungos perspėjimų dėl taupymo priemonių atsisakymo. Tuo metu „Swedbank“ vyr. ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, kad situacija nėra tokia bloga, kaip piešiama, ir primena, kad Lietuva netaupė niekada.

„Lietuva niekada netaupė, nes per 25 nepriklausomybės metus mes neturėjome nei subalansuoto, nei perteklinio biudžeto. Bet situacija nėra tokia bloga – reikėtų atsiminti, kad Lietuvos skolos ir BVP santykis dabar yra vienas mažiausių euro zonoje. Lygiai taip pat ir biudžeto deficitas – nors kitais metais jis ir bus šiek tiek didesnis, išlieka vienas mažiausių“,– pabrėžė N. Mačiulis.

Ekonomistas priminė, kad labai populiaru kritikuoti biudžetą ir nebuvo nė vienų metų, kaip jis nebuvo kritikuotas. „Visuomet galima rasti kažką, kad nepatinka vienoms ar kitoms socialinėms grupėms. Manau, kad 2016 m. biudžeto išskirtinumas ar pažeidžiamumas yra dramatizuojamas“, – sakė N. Mačiulis. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt