Naujienų srautas

Verslas2015.12.11 17:28

Rusų verslininkas: Rusija nokautavo pati save

DELFI.lt 2015.12.11 17:28

Buvęs tinklo „Piatioročka“ vadovas, verslininkas Dmitrijus Potapenka Maskvos ekonomikos forumo posėdyje pareiškė, kad šalies ekonominė politika yra „tempimas ant vieno kurpaliaus“, o embargas – „kai rinką perdaro prie valdininkų prisisiurbusios bendrovės“. 

Diskusija įvyko gruodžio 8 dien1 Maskvos ekonomikos forumo metu. Posėdžio stenogramoje nurodoma, kad vienas iš pirmųjų kalbą sakė valdantysis „Management Development Group“ partneris Dmitrijus Potapenka, prisistatęs kaip verslininkas, užsiimantis mažmenine prekyba. Per posėdį, kuriame buvo diskutuojama, kaip reikia keisti šalies ekonomikos kryptį, reaguojant į išorines grėsmes, D. Potapenka pareiškė, kad jokių išorinių grėsmių nemato. Jo nuomone, „keturis nokautuojančius smūgius“ šaliai sudavė pačios Rusijos finansų vadovybė. Jo nuomone, vienas šių smūgių yra embargas, kuris, anot jo, įvestas tam, kad konkrečios prie valdininkų prisisiurbusios bendrovės galėtų perdaryti rinką.

Taip pat D. Potapenka sukritikavo itin aukštas palūkanų normas, įsaką dėl produktų sunaikinimo bei „Rotenbergo mokestį“ (turėdamas omenyje gruodžio mėnesį įvestą kelių mokestį sunkiasvoriams automobiliams).

„Kai kalbama apie tai, ar reikia pakeisti ekonomikos kryptį, labai norisi paklausti: kam? Noriu pamatyti tą žmogų“, – pasakė D. Potapenka, nurodęs vykdomas neteisėtas mokesčių patikras ir ikiteisminį verslininkų sulaikymą.

„Verslo ir valdžios dialogas pastaruosius 20 metų vyksta kaip mėsininko ir karvės dialogas, kai mėsininkas, švelniai žvelgdamas karvei į akis ir pridėjęs po kaklu peilį, klausia: „Ir ką gi šiandien rinksimės – jautieną ar pieną?“ – pasakė D. Potapenka, paprašęs vadovybės pamiršti apie verslą, kaip tai buvo padaryta dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje.

Po to D. Potapenka kalbėjosi su pirmuoju Valstybės Dūmos pramonės komiteto pirmininko pavaduotoju Vladimiru Guteniovu, kuris pasisakė apie užsienio bendrovių ir Šveicarijos bankų įvykdytus pažeidimus bei apie tai, kaip rusų bendrovės išsisuka nuo patikrinimų. D. Potapenka savo ruožtu pabrėžė, kad bendrovės įsteigimo išlaidos Rusijoje keturis kartus didesnės nei užsienyje, o patikrinimų per devynerius metus darbo užsienyje jis nepatyrė. „Kai viską darysite savo rankomis, savo pinigais, o ne vadovausite komisijoms, pajusite skirtumą – laikyti žvakę ar dirbti rankomis“, – pasakė jis.

V. Guteniovas mėgino apginti mokestį sunkiasvoriams automobiliams, kuris yra taikomas įvairiose šalyse. Į tai D. Potapenka nurodė, kad tai jau trečias logistinis mokestis po transporto mokesčio ir kuro akcizo. „Jei jūs visą ekonomiką mėginate užtempti ant vieno konkrečios bendrovės kurpaliaus, šitai mes žinome“, – diskusiją baigė verslininkas.

Per forumą kalbą sakė ir įmonės „Sovhoz imeni Lenina“ direktorius Pavelas Grudininas, kuris taip pat sukritikavo vyriausybę už jos vykdomą politiką ir paragino ją atsistatydinti. Konkrečiai, P. Grudininas kritikavo vyriausybės sprendimą įvesti grūdų eksporto muito mokesčius ir mokestį sunkiasvoriams automobiliams už važiavimą federalinėmis trasomis.

Maskvoje gimęs D. Potapenka verslu užsiima nuo dešimtojo dešimtmečio pradžios, tuomet jis įsteigė elektroninių prekių parduotuvių tinklą. Pirmo XXI amžiaus dešimtmečio viduryje jis buvo realizavimo tinklo „Piatioročka“ vadovas, o nuo 2005 metų – vadovaujantysis bendrovės „Management Development Group Inc.“ partneris. Pastaroji bendrovė valdo „Gastronomčik“ ir „ProdЕСО“ tinklus. Taip pat jis kuria laidas „Finam FM“, „City FM“ ir „KP“ radijo stotyse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi