Verslas

2015.12.11 11:45

Lietuva pervedė paramos lėšas pabėgėliams

ELTA2015.12.11 11:45

Lietuva pervedė 150 tūkstančių eurų į Europos Tarybos vystymo banko (ETVB) Migrantų ir pabėgėlių fondą. 

„Šiuo įnašu mūsų šalis prisideda prie Europos Tarybos vystymo banko iniciatyvos ir solidarizuojasi su kitomis Europos šalimis bei institucijomis sprendžiant aktualią pabėgėlių problemą“, – Finansų ministerijos pranešime cituojamas ministras Rimantas Šadžius.

Migrantų ir pabėgėlių fondą ETVB įkūrė šių metų spalio 2 d. Fondo lėšomis bus finansuojami pabėgėlių priėmimo ir tranzito centrai, kuriuose jiems teikiamas prieglobstis, maistas ir sveikatos priežiūra bei su pabėgėlių integracija susiję projektai ETVB valstybėse narėse.

Planuojama, kad fondą sudarys 20–25 mln. eurų. ETVB į fondą pervedė 5 mln. eurų, o kitas lėšas planuoja surinkti iš savanoriškų valstybių ir tarptautinių organizacijų įnašų.

Migrantų ir pabėgėlių fondui, be Lietuvos, lėšų skyrė Kipras, Vokietija, Slovakija, Liuksemburgas, San Marinas, Šventasis sostas (Vatikanas), Airija, Švedija, Europos investicijų bankas.

40 Europos šalių vienijantis ETVB yra vienintelis Europos vystymo bankas, savo veiklą orientuojantis išskirtinai socialine kryptimi: banko paskolomis finansuojamais projektais siekiama mažinti socialinę atskirtį, apsaugoti pažeidžiamiausių visuomenės grupių gyventojus.

Lietuva ETVB narė yra nuo 1996 m. Su ETVB pagalba šalyje įkurti reabilitacijos centrai pagyvenusiems asmenims, žmonėms su negalia ir beglobiams vaikams, renovuoti mokslo paskirties ir aukštųjų mokyklų pastatai, pagal Grįžtančiųjų tremtinių aprūpinimo gyvenamuoju plotu programą Vilniuje pastatyti specialieji globos namai „Tremtinių namai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.