Naujienų srautas

Verslas2015.12.10 22:50

„Lietuvos paštas“ pastebi neįprastą siuntų keliavimo tendenciją

Beprotiškas mėnuo. Toks kasmet gruodis „Lietuvos paštui“ ir privatiems siuntų gabentojams. Srautas trejus–ketverius pastaruosius metus, skaičiuojama, išauga trečdaliu. Bet šie metai jau yra ypatingi, nes jau matyti, kad siuntų į Lietuvą atkeliaus daugiau nei iškeliaus.

Vien „Lietuvos paštas“ per metus gauna ir išsiunčia daugiau nei 50 milijonų vienetų siuntų. Bet, palyginti su visais kitais mėnesiais, gruodį, pradedant pirmosiomis jo dienomis iki pat Kalėdų, siuntų srautas išauga 30-čia proc.

30 procentų siuntų srauto augimą fiksuoja ir privatūs siuntų gabentojai. Ir esą visai nesvarbu, šalyje litas ar euras, ūkis auga ar trypčioja vietoje. Aktyviausi siuntėjai – gyventojai, o pagrindinis gavėjų adresas – Didžioji Britanija, Skandinavijos šalys, Vokietija.

„Turbūt tai susiję su mūsų emigravusiais tautiečiais. Kas liečia juridinius asmenis, jie turbūt tuos srautus planuoja iš anksto, tai pas juos tokio padidėjimo ženklaus nėra. Kadangi jie lapkričio mėnesį išsiunčia savo produkciją arba parsigabena žaliavas, prekes, arba iki gruodžio mėnesio vidurio, kadangi didžioji dalis įmonių Europoje, užsienyje tarpšventiniu laikotarpiu apskritai nedirba“, – pasakojo „eurosiuntos.lt“ direktorius Nerijus Arlauskas.

Juridinių asmenų siuntų keliavimą esą šiek tiek koreguoja geopolitinė situacija – mažėja srautas į Rusiją, bet auga kitur, pavyzdžiui, į Artimuosius Rytus.

„Lietuvos pašto“ teigimu, šie metai įdomūs – jau matyti, kad Lietuvą pasieks daugiau siuntų, nei iškeliaus iš jos. Manoma, todėl, kad apiberti dovanomis žmonės šiemet linkę ne tik kitus svečiose šalyse, bet ir save namie. O pirkti įprotis atsiranda internetu – geografiniame šalių sąraše garbingą vietą staiga užėmė Kinija.

Pusė siuntinių yra gaunama iš Kinijos. Kitos šalys, iš kurių daugiausiai gauname siuntas – yra Lenkija, Vokietija, Didžioji Britanija, JAV.

Pašto darbuotojai prašo: jei norite ką nors pasveikinti dovana – skubėkite, nes prieš pat Kalėdas siuntų judėjimo intensyvumas pasiekia kulminaciją, skyrius užplūsta ne tik norintys siųsti, bet ir atsiimti tai, ką gavo. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi