Verslas

2015.02.12 21:36

Sudarytas gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų dešimtukas

ELTA2015.02.12 21:36

Iš daugiau kaip 14 tūkstančių juridinių asmenų pavadinimų, 2012 m. įregistruotų Registrų centre, šįmet išrinkta dešimt.  

Valstybinė kalbos inspekcija penktą kartą surengė Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. Iš daugiau kaip 14 tūkstančių juridinių asmenų pavadinimų, 2012 m. įregistruotų Registrų centre, šįmet išrinkta dešimt.

Šių metų nugalėtojai – UAB „Lauro lapas“, UAB „Medaus namai“, IĮ „Siūtas sapnas“, UAB „Imbiero debesys“, UAB „Raidynėlis“, UAB „Tvirta jungtis“ iš Vilniaus, UAB „Dangaus pupos“ iš Kauno, MB „Dvyna“ iš Klaipėdos, IĮ „Alpinukas“ ir UAB „Pelėdžiukų pamokos“ iš Panevėžio.

Konkursą laimėjusių įmonių veiklos pobūdis labai įvairus: neformalusis vaikų švietimas, prekyba konditerijos ir medaus gaminiais, aukštybininkų darbai, knygų leidyba, rankdarbiai ir siuvimas, maitinimo, vertimo ir teisinės paslaugos, internetinio žurnalo apie maistą leidyba, konferencijų ir kitų renginių organizavimas.

Tarptautinę gimtosios kalbos dieną – vasario 21-ąją – nugalėtojai bus pagerbiami Kultūros ministerijos Baltojoje salėje.

Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursu siekiama paskatinti verslininkus, steigiančius naujas įmones, rinktis gražius, taisyklingus ir prasmingus lietuviškus pavadinimus. Pasak konkurso rengėjų, pirmenybė pavadinimuose turėtų būti teikiama taisyklingiems lietuviškiems žodžiams, turintiems ryšį su bendrovės veikla.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt