Naujienų srautas

Verslas2015.12.10 10:57

Premjeras atmeta ekspertų kritiką dėl kitų metų biudžeto projekto

BNS 2015.12.10 10:57

Premjeras Algirdas Butkevičius atmeta ekspertų kritiką dėl kitų metų biudžeto projekto. Jo nuomone, biudžeto kritikai neįvertina kelių kriterijų, kurie lems biudžeto pajamų surinkimą – geresnio mokesčių administravimo ir pajamų iš šešėlio.

„Dėl ekspertų kritikos galiu pasakyti, kad kiekvienais metais ekspertai kritikuoja biudžeto projektus, ir aš atsimenu, kad pernai irgi sakė, kad prognozė – per daug optimistinė, kad biudžeto pajamų planas yra per daug optimistinis, bet kaip jūs matote, planas yra vykdomas ir šiuos metus užbaigsime sėkmingai, visas biudžeto pajamas surinksime, kaip suplanuota, netgi esant mažesniam ekonomikos augimui“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė A. Butkevičius.

„Ekspertai neįvertina vieno kriterijaus – mokesčių administravimo pagerinimas leidžia mums surinkti papildomas pajams, tai vienas labai svarbus faktorius, antras dalykas, (...) kova su šešėline ekonomika, dar vienas šaltinis pajamų, kurį mes matome. Tų dviejų faktorių nei Europos Komisija, nei kiti ekspertai nevertina, o aš kaip ekonomistas negaliu sutikti su tokiu vertinimu“, – į kritiką atsakė premjeras.

Garsiausi Lietuvos ekonomistai mano, kad drąsiai ekonomikos augimą kitais metais planuojanti valdžia pučia išlaidų eilutę, taip sukeldama reputacijos riziką. Jie LRT radijui teigė, kad šiemet pernelyg optimistines prognozes pridengė tik geresnis mokesčių surinkimas iš šešėlinės ekonomikos.

Seimas kitų metų valstybės biudžetą planuoja tvirtinti ketvirtadienį, jo projektas anksčiau sulaukė Briuselio kritikos. 2016 metais planuojamas struktūrinis valdžios sektoriaus deficitas, įskaitant pensijų reformos sąnaudas, sudarys apie 1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Numatomas ne didesnis nei šiemet planuotas 1,2 proc. BVP valdžios sektoriaus deficitas.

Europos Komisija lapkritį paskelbė, kad Lietuvos biudžeto išlaidos kitąmet gali viršyti pajamas daugiau nei numatyta. Briuselio teigimu, Lietuva gali neįvykdyti įsipareigojimo, kad struktūrinis deficitas būtų ne didesnis kaip 1 proc. bendrojo vidaus produkto, ir taip pažeisti Stabilumo ir augimo pakto nuostatas.

Briuselio vertinimu, Lietuvos vyriausybė pernelyg optimistiškai prognozuoja šalies ekonomikos augimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi