Verslas

2015.12.10 07:27

Seimas apsispręs dėl kitų metų biudžeto

Seimas patvirtins kitų metų biudžetus – valstybės, Sodros ir sveikatos sistemos. Iš jų tik pastarasis yra nedeficitinis, o kitų biudžetų išlaidos planuojamos didesnės nei pajamos.

Pastaraisiais metais Sodra mažina atotrūkį tarp išlaidų ir pajamų,  tačiau biudžetas ir toliau lieka deficitinis. Deficitą „Sodrai“ didžiąja dalimi formuoja ligos ir motinystės draudimas, nes surenkama mažiau, nei išmokama bei pervedimai į privačius pensijų fondus. Kitais metais pensijas planuojama keletu eurų padidinti, tačiau ir toliau jos liks vienos mažiausių Europoje.

Seimas ketvirtadienį taip pat priims sveikatos draudimo ir valstybės biudžetus.  Planuojamos kitų metų valstybės biudžeto pajamos siekia apie 8 mlrd. eurų, o išlaidos  – puse milijardo didesnės.  Ekspertai atkreipia dėmesį, kad biudžeto deficitas, lyginant su pradėjusiais metais, didėja beveik dvigubai. Ir tai bus didžiausias deficitas per pastaruosius penkerius metus. Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas taip pat atkreipia dėmesį, kad  vyriausybė ekonomikos augimo laiku nekaupia ateičiai.

Finansų ministras Rimantas Šadžius tikina, kad finansų drausmė bus išlaikyta. Pasak Finansų ministerijos, kitais metais reikšmingai didėja asignavimai socialinei sričiai ir gynybai, mažėja skolos valdymo išlaidos.