Verslas

2015.12.09 21:14

Premjeras: NPD kėlimas būtų naudingesnis, nei MMA didinimas

BNS 2015.12.09 21:14

Neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD) didinimas gyventojams yra naudingesnis nei minimalaus atlyginimo (MMA) kėlimas, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Jeigu kalbėti apie NPD, vis dėlto geriausias variantas būtų NPD, nes turi didesnę įtaką vidaus vartojimui. Kol kas mes puikiai suprantame, kad realios žmonių pajamos, ypač tos, kurios sudaro iš darbo užmokesčio, santykinai yra tam tikro lygio, kur mes matom, kad 80 proc. darbuotojų gauna iki maždaug 900 eurų pajamų per mėnesį, tai vis dėlto NPD didinimas duotų didesnę naudą“, – trečiadienį po vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A. Butkevičius, kiek anksčiau susitikęs su Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo taryba.

Pasak jo, smulkieji verslininkai pasiūlė MMA susieti su vidutiniu darbo užmokesčiu, atsižvelgti į ekonominę situaciją ir ekonomikos augimą atskiruose regionuose.

„Manau, kad tie pasiūlymai verti svarstymo. Įvertinus tai, kad smulkus ir vidutinis verslas sudaro didžiąją dalį mūsų ekonomikos gyvenime sukuriamo bendrojo vidaus produkto, tie pasiūlymai bus svarstomi ir ta Smulkaus ir vidutinio verslo taryba bus išgirsta artimiausiu metu“, - kalbėjo premjeras.

Nuo kitų metų sausio NPD turėtų padidėti nuo 166 eurų iki 200 eurų. Tam Vyriausybė pritarė rugsėjį, o siūlymas Seime svarstomas kartu su 2016 metų biudžetu.

Gruodžio pradžioje Vyriausybė taip pat pritarė, kad MMA nuo kitų metų sausio didės 25 eurais iki 350 eurų.