Verslas

2020.08.27 14:02

Ministerija: viešbučiuose ir furšetuose grąžinamas savitarnos principas

atnaujinta 15.43
Kornelija Mykolaitytė, ELTA, LRT.lt2020.08.27 14:02

Viešojo maitinimo įstaigoms, išskyrus vaikų ugdymo įstaigas, leidžiama taikyti savitarnos principą ir lankytojams patiems įsidėti maisto, tačiau būtina laikytis saugaus atstumo, aprūpinti lankytojus apsaugos priemonėmis ir laikytis kitų prevencinių koronaviruso (COVID-19) plitimo reikalavimų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Jo teigimu, dėl to buvo sulaukta daug prašymų iš verslo.

Dėl koronaviruso grėsmės mokyklose bus testuojama apie 70 proc. mokytojų: testai – greitieji

Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

Keičiamasis teisės aktas iki šiol draudė viešojo maitinimo įstaigoms taikyti savitarnos principą ir lankytojams patiems įsidėti maisto. Tačiau tai sukeldavo nepatogumų viešbučių bei furšetų organizavimo sektoriams. Todėl pakeitimu nustatomi saugos reikalavimai, kuriuos taikant, švediško stalo maitinimo būdas užtikrins saugumą, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą.

Viešojo maitinimo įstaigos – viešbučių ir furšetų organizavimo sektoriai privalo užtikrinti, kad lankytojai būtų maitinami pagal iš anksto sudarytą grafiką, siekiant išlaikyti bent 1-2 metrų atstumą tarp žmonių ir stalų. Taip pat svarbu, kad viešojo maitinimo įstaigoje lankytojams būtų prieinamas pakankamas kiekis dezinfekcinių, taip pat asmens apsaugos priemonių.

Bendro naudojimo reikmenis, įrangą ir stalo įrankius lankytojai gali liesti tik vienkartinėmis pirštinėmis.

Savitarnos stalas turėtų būti apsaugotas nuo galimos taršos per orą – indai turėtų turėti dangčius arba skydelius. Kiti galimi variantai – indų atskyrimas sienelėmis, maisto fasavimas porcijomis arba maistą turėtų įdėti restorano darbuotojai.

Kitose viešojo maitinimo įstaigose, savitarnos maitinimo principas yra draudžiamas.

„(...) Buvo daug nusiskundimų ir prašymų iš verslo struktūrų dėl įvairių renginių, tai ta tvarka yra šiek tiek pakoreguota, leidus savitarną, bet nustačius tam tikras griežtas taisykles, kad būtų užtikrinta, jog būtų valdomi srautai, kad žmonės nesusigrūstų vienu metu, kad nebūtų būriuojamasi ir kad būtų laikomasi kitų reikalavimų, susijusių su indų uždengimu ir panašiais dalykais“, – žurnalistams sakė A. Veryga.

Gegužės 18 dieną Sveikatos apsaugos ministerija skelbė, kad viena iš rekomendacijų apgyvendinimo paslaugų teikėjams koronaviruso pandemijos metu yra atsisakyti maitinimo bufeto tipo principu, kai maistą įsideda patys lankytojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt