Verslas

2015.02.12 21:36

Už nuomą sumokėję verslininkai liko apgauti

Vasarą Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, esanti nuosavybė jų savininkams virsta aukso gysla. Nuomojamos prekybos pavėsinės ar net pora kvadratinių metrų prie gatvės jiems uždirba tūkstančius litų.

Vasarą Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, esanti nuosavybė jų savininkams virsta aukso gysla. Nuomojamos prekybos pavėsinės ar net pora kvadratinių metrų prie gatvės jiems uždirba tūkstančius litų.

Sezono metu J. Basanavičiaus gatvė kasmet virsta tikra turgaviete, kurioje parduodami įvairiausi suvenyrai, maistas, drabužiai.

Siekdama pakeisti pagrindinės kurorto alėjos įvaizdį, šiemet kurorto valdžia apribojo prekybos ir paslaugų vietas savivaldybei priklausančiose viešosiose vietose.

Kontroliuoja griežčiau

Vis dėlto gausiai dygstančias prekyvietes išgyvendinti iš privačių ar nuomojamų žemės sklypų sekasi sunkiai.

Norint gauti prekybos leidimą savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriuje būtina suderinti prekybos paviljonų fasadą ir parduodamų prekių asortimentą. Bet pastatų savininkai pagal savo skonį pastatytus paviljonus smulkiesiems verslininkams nuomoja ir be jokių leidimų.

Prekybą kontroliuojantys ir pažeidėjus baudžiantys savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai neseniai įsitikino, kaip verslininkai apgaudinėja prekybininkus ir kokį mokestį lupa už išnuomotas prekybos vietas J. Basanavičiaus gatvėje.

Ragino mokėti baudas

Patikrinus šalia vilos „Jūros akis“ atsiradusį turgelį paaiškėjo, kad pastatytuose mediniuose paviljonuose prekiaujama be jokių leidimų.

Jokių savivaldybės suderinimų neturėjo ir patys paviljonai.

Smulkieji verslininkai aiškino, kad leidimus turėjo gauti vilos savininkas vilnietis Gintautas Mineikis.

Verslininkai su šeimininku buvo sudarę paviljonų nuomos sutartis, jose buvo įrašyta, kad nuomininkai jam kas mėnesį turi sumokėti po tūkstantį litų. Supratę, kad čia jie negali prekiauti, verslininkai nebeslėpė, jog iš tiesų savininkui mokėjo nuo 6 iki 14 tūkst. litų už visą sezoną.

Pasipiktinę prekeiviai skambino vilos šeimininkui, o jis, girdint savivaldybės darbuotojams, mokė verslininkus į kontrolierius nekreipti jokio dėmesio.

Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys pasakojo pats girdėjęs, kaip kalbėdamas telefonu savininkas ragino verslininkus sumokėti 20 litų baudą ir prekiauti toliau.

Apgauti žmonės bijo skųstis

Iš G. Mineikio nelegalius paviljonus brangiai išsinuomoję verslininkai abejojo, ar atgaus vilos savininkui sumokėtus pinigus.

Bet į teisėsaugą kreiptis žmonės bijo. „Juk šeimininkas gali pradėti kerštauti. Auginu mažą vaiką, prekyba vasarą J. Basanavičiaus gatvėje yra mano pragyvenimo šaltinis. Nežinau, ką dabar ir daryti“, – guodėsi pavardę bijojusi pasakyti vilnietė.

Kitas verslininkas teigė, jog išsinuomotame paviljone ketino prekiauti desertais ir sumuštiniais.

„Už visą vasarą savininkui turėjau pakloti 12 tūkst. litų. Dalį šių pinigų esu sumokėjęs, o dirbti negaliu“, – sakė jis. Policijos pareigūnai aiškino, kad nesulaukę nukentėjusiųjų pareiškimų jie negali pradėti ikiteisminio tyrimo dėl sukčiavimo.

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai pasakojo, jog J. Basanavičiaus gatvėje veikia keletas apsukrių verslininkų, kurie išsinuomoja pastatus, žemės sklypus ir juos gerokai brangiau pernuomoja prekybininkams.

Pastarieji, pradėję dirbti be leidimų, tampa nelegalais ir visą vasarą vaikomi bei baudžiami savivaldybės ir policijos pareigūnų.